KONKURS PRZEDMIOTOWY Z HISTORII ­čçČ­čçž (+ENG. VERSION)

NewsyMo┼╝liwo┼Ť─ç komentowania KONKURS PRZEDMIOTOWY Z HISTORII ­čçČ­čçž (+ENG. VERSION) zosta┼éa wy┼é─ůczona

2 lutego 2023 roku odby┼é si─Ö szkolny konkurs przedmiotowy z historii dotycz─ůcy Powstania Styczniowego. W ten spos├│b upami─Ötnili┼Ťmy 160. rocznic─Ö wybuchu powstania. Jednocze┼Ťnie┬á w lutym obchodzimy rocznic─Ö zwyci─Öskiej dla wojsk powsta┼äczych, dowodzonych przez Apolinarego Kurowskiego, bitwy o Sosnowiec i zdobycia sosnowieckiego dworca kolejowego.

W konkursie historycznym wzięło udział 45 uczniów naszej szkoły.

Wyniki konkursu:
I miejsce: Karolina Kowalczyk (4c)

II miejsce: Nikola Słabosz (4c)

III miejsce: Łucja Mamczyńska (2d)

Wyr├│┼╝nienie: Nina Janecka (2d)

Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie!

The January Uprising History Contest took place on the 2nd of February 2023 in order to commemorate the 160th anniversary of the event. 45 students participated in the competition and four of them were distinguished. Congratulations to all of you!

┬ę IV LO z Oddzia┼éami Dwuj─Özycznymi im. Stanis┼éawa Staszica