Kosmiczna pasja naszych fizyków, czyli jak skonstruować sondę?

NewsyMożliwość komentowania Kosmiczna pasja naszych fizyków, czyli jak skonstruować sondę? została wyłączona

Nasz zespół: Czterej Pancerni i CanSat, w skład którego wchodzą – Emilia Andres (3b), Bartłomiej Baran (3b), Wojciech Michniak (3a), Michał Toda (3b) – zakwalifikował się do II etapu Międzynarodowego Konkursu CanSat organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik i Europejską Agencję Kosmiczną. Tym samym znaleźliśmy się w gronie 23 zespołów wyłonionych z całej Polski. Opiekunką naszego zespołu jest Pani prof. Katarzyna Nessing.

Zadaniem uczestników konkursu jest skonstruowanie miniaturowej sondy, która docelowo zostanie umieszczona na wysokości 2km przy użyciu rakiety. Największym wyzwaniem jest umieszczenie całej aparatury w obudowie wymiarami przypominającymi puszkę po napoju. Podczas spadania urządzenie będzie realizować dwie misje – podstawową (określoną przez organizatora) i dodatkową (wymyśloną przez zespół).

Celem naszej misji dodatkowej ma być wylądowanie urządzeniem w określonym obszarze, tym samym realizując założenie “spadania do celu”. Planujemy tego dokonać przy użyciu specjalnej konstrukcji spadochronu, która kształtem i działaniem będzie przypominać paralotnię.

Zachęcamy do obserwowania postępu naszych prac na:
https://czpaica.tech
https://www.facebook.com/Czterej-Pancerni-i-CanSat-108507871666708/
https://github.com/CZPAICA

Więcej o konkursie na stronie:
https://esero.kopernik.org.pl/konkurs-cansat/