KRYMINALISTYKA & PSYCHOLOGIA – ZWYCIĘSTWO STASZICANEK W OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI BIOTECHNOLOGII MEDYCZNEJ!

NewsyMożliwość komentowania KRYMINALISTYKA & PSYCHOLOGIA – ZWYCIĘSTWO STASZICANEK W OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI BIOTECHNOLOGII MEDYCZNEJ! została wyłączona

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi w Zabrzu jest organizatorem Ogólnopolskiej Konferencji Biotechnologii Medycznej BioMedTech Silesia 2020.

BioMedTech – rozgrywa się w dwóch kategoriach generacyjnych: JUNIOR [licealiści] oraz STUDENT.

W skład Jury BioMedTech Silesia 2020 wchodzą specjaliści w zakresie dyscyplin współpracujących, medyczno-przyrodniczych i biotechnicznych, reprezentujący ośrodki naukowe, m.in.: Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Śląski, Instytut Onkologii w Gliwicach, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska, AESCULAP Tuttlingen w Niemczech [informacje szczegółowe na stronie: https://biomedtech.eu/nagrody/# ]

Aleksandra Straś i Maja Rydlewska z klasy 1h1 zobyły pierwsze miejsce w Polsce w BioMedTech 2020 w kategorii JUNIOR!

Konferencja BioMedTech 2020 została przeprowadzona w formie dwuetapowej: do końca maja uczestnicy przesyłali w formie elektronicznej prezentacje naukowe (praca badawcza w formie prezentacji filmowej), a w czerwcu zorganizowano telekonferencję na platformie ZOOM,w czasie której przedstawili się uczestnicy.

Majka Rydlewska relacjonuje:
„Zaleceniem organizatora było, aby temat pracy naukowej odnosił się do ratowania ludzkiego życia, dlatego razem z Olą Straś postanowiłyśmy połączyć zainteresowania (moje – kryminalistyka, Oli – psychologia) oraz wspólną chęć pomocy drugiemu człowiekowi.

Tak stworzyłyśmy pracę interdyscyplinarną o problemie autodestrukcji, samobójstwach – temacie trudnym, ale jednocześnie omijanym i marginalizowanym. Ankieta badawcza, którą przeprowadziłyśmy, utwierdziła nas, że celnie wybrałyśmy problematykę. Niewiele osób wie, jak pomóc osobie po nieudanej desperackiej próbie, toteż w naszej pracy skupiłyśmy się głównie na pierwszej pomocy w takim przypadku.

Chciałyśmy wskazać na powagę analizowanego zjawiska, a w szerszym zakresie – również zainspirować do upowszechniania nauki pierwszej pomocy.”

Maja Rydlewska i Aleksandra Straś – uczą się w klasie z rozszerzeniem przedmiotów przyrodniczych oraz działają w Akademii Młodych Biologów LYKEION [Katowicki Pałac Młodzieży].

Zadanie, jakiego się podjęły staszicanki, wymagało nie tylko pasji, zainteresowań i wiedzy, ale też rzetelnej edukacji w zakresie warsztatu naukowego, czyli: jak napisać pracę naukową, jak stworzyć prezentację pracy badawczej.

Gratulujemy sukcesu adeptkom nauk biotechnologicznych! Jesteśmy z Was dumni!