LEKCJA OTWARTA Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO

NewsyMożliwość komentowania LEKCJA OTWARTA Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO została wyłączona

W dniu 5 marca 2019 roku w ramach projektu „Uczeń – uczniowi” odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta z języka francuskiego dla uczniów klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 9
w Sosnowcu. Lekcja została podzielona na dwie części.

Część I przygotowali i przeprowadzili uczniowie klasy 3B gimnazjum: Weronika Hermanowska, Martyna Wałęsa i Rafał Zarzycki. Ta część dotyczyła ciekawostek związanych z Francją i Francuzami. Ośmioklasiści mogli sprawdzić swoją znajomość kraju języka którego się uczą, a także dowiedzieć się wielu interesujących informacji np. co to jest Camargue i co można tam zobaczyć, jakie francuskie obiekty wpisane zostały do światowego dziedzictwa UNESCO, dzięki komu odbył się pierwszy seans filmowy oraz dlaczego Francuzi podarowali Statuę Wolności Nowojorczykom? Na zakończenie części I, gimnazjaliści przygotowali gry i zabawy językowe.

Po przerwie odbyła się część II, którą poprowadzili uczniowie klas I liceum: Oliwia Wiązek, Justyna Kowal, Michał Chełmicki i Patryk Hećko. Lekcja dotyczyła francuskiego jedzenia, a przygotowano ją w formie prezentacji multimedialnej. Licealiści przedstawili historię najpopularniejszych potraw francuskich oraz wielu smakołyków podawanych we francuskich domach i restauracjach. Zadbali również o część kulinarną serwując „crêpes”. Po prezentacji zorganizowali quiz multimedialny oraz układankę sprawdzającą wiedzę z prezentacji.

Lekcja otwarta odbyła się w miłej, przyjemnej atmosferze.
A bientôt!