LEKCJA SZERMIERKI POD OKIEM NASZYCH MISTRZÓW

NewsyMożliwość komentowania LEKCJA SZERMIERKI POD OKIEM NASZYCH MISTRZÓW została wyłączona

We wtorek, 29. listopada, uczniowie naszej szkoły brali udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego – szermierce. Dwójka naszych licealistów: Piotr Sosulski(1MAT1) i Zuzanna Cieślar(1BCH2), którzy długo trenują i mogą się pochwalić wspaniałymi osiągnięciami, takimi jak wiele złotych, srebrnych i brązowych medali w Mistrzostwach Polski, pokazali nam m.in. jak poruszać się w szermierce, wyjaśnili nam zasady walki, a pod koniec każdy mógł założyć prawdziwy strój i poćwiczyć na profesjonalnej szpadzie. Poza medalami, Zuza i Piotrek zajmują też wysokie miejsca w Klasyfikacji Kadry Narodowej Juniorów Młodszych – Zuza pierwsze w kategorii kobiet, a Piotrek drugie w kategorii mężczyzn. Ponadto, Piotrek otrzymał nagrodę Sportowa Nadzieja Roku 2014. Jesteśmy dumni z tego, jak bardzo wysportowanych uczniów mamy w szkole i życzymy im dalszych osiągnięć!

Karolina Ćwieląg klasa 2GB