LEKTURY ONLINE

NewsyMożliwość komentowania LEKTURY ONLINE została wyłączona

W czasie, gdy korzystanie z bibliotek nie jest możliwe, warto wiedzieć, jakie strony oferują bezpłatny dostęp do literatury. Poniżej kilka przydatnych linków.

https://lektury.gov.pl/
Serwis oferuje bezpłatny dostęp do utworów literackich z list lektur, zarówno dla szkół podstawowych, jak i liceum (poziom podstawowy i rozszerzony). Z książek można korzystać za pomocą przeglądarki internetowej lub pobrać w formie ebooka.

https://wolnelektury.pl/
Wolnelektury.pl to całkowicie bezpłatna biblioteka internetowa, oferująca ponad 5500 tytułów, w tym wiele lektur szkolnych, książek dla młodzieży oraz audiobooków. Zawiera także katalog motywów literackich. Ebooki są dostępne w wielu formatach, również na czytniki. Możliwe jest także korzystanie z serwisu przy pomocy wygodnej aplikacji mobilnej.

https://polona.pl/
Polona jest portalem Biblioteki Narodowej, udostępniającym książki, czasopisma, grafiki. To jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie. Udostępnia m.in. dzieła literackie, publikacje naukowe, źródła historyczne, a także literaturę popularną i poradniki, w większości bezpłatnie.

https://www.empik.com/czas-w-domu
Pod powyższym linkiem Empik oferuje możliwość skorzystania z promocji Empik Premium bez opłat, czyli darmowego dostępu do ponad 11 tysięcy e-booków i audiobooków oraz do oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go. Szczegóły w regulaminie promocji.

http://bookini.pl/
Serwis umożliwia bezpłatny i legalny dostęp do ponad 2000 dzieł klasyki polskiej i światowej.

http://www.publio.pl/darmowe.html
W ofercie wydawnictwa Publio, oprócz publikacji płatnych, znajduje się również ponad 100 darmowych ebooków.