„Łobuziak”, czyli najsympatyczniejszy maturzysta rocznika 2018

NewsyMożliwość komentowania „Łobuziak”, czyli najsympatyczniejszy maturzysta rocznika 2018 została wyłączona

8 marca, trochę z okazji (nie bójmy się tego słowa) – Dnia Kobiet, a trochę z racji zbliżających się wyborów najsympatyczniejszego maturzysty, miała miejsce w naszej szkole raczej zapomniana forma spotkania towarzyskiego – SZKOLNY APEL.

W pierwszej części apelu opiekunka Samorządu Uczniowskiego prof. Sławomira Dziewięcka opowiedziała o wyjątkowej nagrodzie im. Wojciecha Fularskiego zwanej zgodnie z tradycją „Nagrodą dla Sympatycznego Łobuziaka”, w drugiej były życzenia i kwiaty dla kobiet.
Ponieważ nagroda „Łobuziaka” jest wyjątkowa, dlatego przypomnijmy, co mówiła o niej profesorka.
Fundacja Szkolna działająca przy naszym Liceum od lat 80. przyznaje nagrody dla najlepszych maturzystów. Jest więc nagroda dla chemika, historyka, geografa, polonisty, matematyka itd. Fundatorami tych nagród są absolwenci szkoły lub ludzie szczególnie ze szkołą związani.
Wśród tych nagród jest jednak nagroda szczególna; nagroda im. Wojciecha Fularskiego – tragicznie zmarłego absolwenta z roku 1991. Jest to nagroda dla, jak to powiedział ojciec Wojtka (fundator nagrody) najsympatyczniejszego łobuziaka. Ojciec chciał, by zdobywca nagrody przypominał Wojtka, by był to uśmiechnięty, wesoły, życzliwy ludziom i lubiący ludzi młody człowiek; aktywny, przez wszystkich znany i lubiany; daleki od ideału, jeszcze dalszy od szkolnego prymusa, po prostu – sympatyczny łobuziak. I takiego właśnie ucznia lub uczennicy, kolegi, czy koleżanki szukamy co roku wśród uczniów ostatniej klasy liceum.

Nagroda oficjalnie nosi tytuł dla „Najsympatyczniejszego Maturzysty Rocznika”, ale zgodnie z tradycją mówi się o niej jako o nagrodzie dla „ Łobuziaka”.

Ojciec Wojtka ustanawiając nagrodę prosił, by zdobywcę nagrody wyłaniało się w drodze głosowania wszystkich uczniów liceum, dlatego profesorka przedstawiła terminarz działań związanych z wyborami Najsympatyczniejszego Maturzysty. 2018 r.

8 marca 2018 apel informujący o zasadach przyznawania nagrody

do 23 marca 2018 – Samorządy Klasowe uczniów klas trzecich zgłaszają do opiekuna
Samorządu Uczniowskiego maksymalnie po dwóch kandydatów z
klasy do nagrody

26 marca 2018 – zatwierdzenie kandydatów na konferencji Rady Pedagogicznej

10 kwietnia 2018 – głosowanie wszystkich uczniów liceum

Na koniec profesorka przypomniała o tym, że dwa lata temu po raz pierwszy przyznano tytuł „Łobuziaka” wśród gimnazjalistów i zapowiedziała, że pod koniec roku gimnazjaliści również wybiorą swojego najsympatyczniejszego trzecioklasistę.

Potem, nie uciekając od kalendarza i od daty 8 MARCA, złożyliśmy (my – czyli chłopcy z Samorządu Uczniowskiego) życzenia Paniom Profesorkom i naszym wspaniałym koleżankom. Do życzeń dołączył się elegancko i taktownie Pan Dyrektor Grzegorz Walotek i już można było rozdawać kwiaty. Wszystkie kobiety, z którymi rozmawialiśmy były zachwycone.