LONDYŃSKA PRZYGODA 2E

NewsyMożliwość komentowania LONDYŃSKA PRZYGODA 2E została wyłączona

Klasa 2e wraz z opiekunami – Panią Profesor Dorotą Marynowską, Panią Profesor Marią Stecka oraz Panem Dyrektorem Grzegorzem Walotkiem – nowy rok szkolny rozpoczęła wyjazdem do stolicy Anglii. Uczniowie 13 września wylądowali w Stansted, by wyruszyć na podbój Londynu. To były piękne dni – pełne wrażeń i doznań kulturalnych, przepełnione dobrym humorem i słońcem.

Pierwszego dnia uczniowie wyruszyli na spacer wzdłuż Tamizy, podczas którego mogli obejrzeć najsławniejsze londyńskie mosty – Tower Bridge oraz London Bridge. Następnie odwiedzili Tate Modern – nowoczesną galerię sztuki, gdzie podziwiali sztukę współczesną. Po pełnym wrażeń dniu, zmęczeni podróżą, zameldowali się w hotelu na obrzeżach Londynu, przygotowując się na kolejne dni wycieczki.

Następnego ranka 2e ruszyła w stronę słynnego Westminster Bridge. Widok na Houses of Parliament, London Eye oraz Big Ben wzbudz zachwyt naszych uczniów. ZLondon Eye podziwiać można było panoramę miasta i zrobićwiele niesamowitych zdjęć. Następnie przewodnik wycieczki przygotował dla staszicaków niespodziankę i zabrał ich doświata bajek – klasa odwiedziła Shrek’s Adventure i wspólnie wykonała zadania przygotowane dla nich przez aktorów.

Trzeci dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Następnie czekały na nas przejażdżka kolejką linową, podczas której mogliśmy podziwiać Londyn z lotu ptaka, oraz rejs statkiem po Tamizie. Wieczorem zwiedziliśmy z kolei ynne British Museum.

Czwarty dzień uczniowie rozpoczęli od wycieczki na południk zero w Greenwich, gdzie mieli okazję stanąć w miejscu przecięcia się geograficznych meridianów oraz podziwiać panoramę Londynu z oddali. Następnie odwiedzili słynny market w Greenwich oraz udali się do tak zwanejdzielnicy wieżowców. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Natural History Museum. w którym uczniowie mogli oglądać najróżniejsze szkielety i pozostałości, między innymi po dinozaurach. Przypieczętowaniem tego niezwykle udanego dnia było zakupowe szaleństwo na Oxford Street, gdzie można było znaleźć wszystko, czego tylko dusza zapragnie.

Ostatniego dnia naszej wycieczki uczniowie byli świadkami spektakularnej zmiany warty przed Pałacem Buckingham. To była prawdziwie brytyjska ceremonia, która wprowadziła wszystkich w królewski nastrój. Następnie 2e zwiedziła National Gallery, podziwiając obrazy sławnych malarzy. Na koniec dnia pojechaliśmy do centrum finansowego miasta, a po spacerze między wieżowcami udaliśmy się na lotnisko.

Podczas pobytu w Londynie uczniowie próbowali kuchni z całego świata, odwiedzając kolejno restauracje znajdujące się w różnych częściach miasta. Kilometry przejechane metrem oraz te przebyte na nogach pozostawiły ślady zarówno w pamięci, jak i w mięśniach, a miłe wspomnienia i zbudowane podczas wycieczki relacje pozostaną z nami już na zawsze.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.