Magiczny Kraków…

NewsyMożliwość komentowania Magiczny Kraków… została wyłączona

We wtorek 10 stycznia grupą uczniów  „3d i przyjaciele” pod opieką  prof. A. Siechowskiej,  prof. A. Koniny,  prof. K. Nessing, udaliśmy się na wycieczkę do Krakowa, by przez cały dzień w miłym towarzystwie obcować z  polską kulturą i sztuką.

 Wyjazd rozpoczęliśmy od wizyty w słynnej „Rydlówce” na obrzeżach miasta. Mieliśmy okazję, by na własne oczy zobaczyć  dworek,  w którym ponad 120 lat temu miało miejsce wesele Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny, opisane później w najsłynniejszym dramacie Stanisława Wyspiańskiego. Po odwiedzinach w bronowickiej chacie skierowaliśmy swe kroki  do Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie zapoznaliśmy się ze stałą wystawą poświęconą najważniejszym dziełom artystów polskich XIX i XX w. Chętni odwiedzili dodatkowo czasowy wernisaż prac wybitnej malarki-Tamary Łempickiej, której obrazy zdobią ściany apartamentów  takich gwiazd światowej sceny jak Madonna czy Jack Nickolson. W chwili przerwy udaliśmy się na krakowski rynek, gdzie mogliśmy zjeść ciepły posiłek, powymieniać się spostrzeżeniami dotyczącymi wydarzeń z pierwszej części dnia i przygotować się na nadchodzący dopiero „gwóźdź programu”.  Wieczorem dotarliśmy do Teatru Scena STU, gdzie, pozostając w konwencji sztuki młodopolskiej, mieliśmy okazję obejrzeć wybitny spektakl   „Wesele” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego i w najwyższej klasy obsadzie.

 Interesująca i nieoczywista interpretacja, a także zaskakujące, niekonwencjonalne zakończenie dobrze znanego nam, klasycznego utworu polskiej literatury, wywarły na nas ogromne wrażenie i stały się przedmiotem dyskusji trwającej jeszcze w czasie drogi powrotnej do domu. Niebanalna sztuka, a także cała, bogata w atrakcje wycieczka z pewnością pozostaną w naszej pamięci na długo.

Hanna Wawrzyniak

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.