Maraton wyborczy w wyborach do Samorządu Uczniowskiego

NewsyMożliwość komentowania Maraton wyborczy w wyborach do Samorządu Uczniowskiego została wyłączona

Co roku na przełomie października i listopada rozgrywa się w Staszicu maraton wyborczy – kampania, debata, w której uczestniczy młodzież całej szkoły, wybory, czasami dwie tury i na mecie – uroczyste przekazanie władzy przez ustępujący samorząd.

W tym roku w trudnych warunkach pandemii uczniowie chcący sięgnąć po szkolną władzę na początku października utworzyli szkolną partię, z którą zamierzali wygrać wybory. Ponieważ w tym roku powstała tylko jedna partia – i kampania, i debata były bardzo spokoje. Jedynym powodem stresu była techniczna strona przedsięwzięcia.

4 listopada w czwartek na czwartej lekcji (ciekawe czy coś się kryje w tej numerologii? ?) odbyła się debata. Ze względu na panującą epidemię, debata prowadzona bez publiczności w jednej z sal była na żywo transmitowana do wszystkich klas w szkole i tym samym wszyscy uczniowie mogli ją obejrzeć na klasowych ekranach lub swoich urządzeniach mobilnych ? Po pierwszych minutach problemów technicznych Piotrek Barański i Mateusz Maliszewski zapanowali nad oporną materią i wszystko szczęśliwie ruszyło. Najpierw kandydaci odpowiadali na pytania ustępujących władz (Julii Guzik i Zuzi Judy), a potem na pytania zadawane na czacie przez oglądających debatę uczniów. Krzysztof i Cyprian radzili sobie świetnie, co wkrótce znalazło potwierdzenie w wynikach wyborów.

5 listopada wszyscy zagłosowali i po kilku godzinach wszystko było jasne:

Głosowała 460 uczniów w tym 62 głosy nieważne

Tak 67%
Nie 33%

Tak oto partia TOP – Twórczy Otwarci Pożyteczni Krzysztofa Ludwiczaka i Cypriana Cichonia wpisała się na listę sprawujących uczniowską władzę w Staszicu.

10 listopada nastąpiło uroczyste przekazanie władzy przez ustępujący Samorząd – Julię Guzik i Zuzię Judę. Opiekunka Samorządu Sławomira Dziewięcka podziękowała za wielki wysiłek i pracę w trudnych warunkach pandemii, a nowym władzom życzyła pomysłów, wytrwałości w ich realizacji i dobrych warunków do działania.

Razem z przekazaniem władzy samorządowej co roku przekazywane są też stery Radiowęzła. Tak było i w tym roku. Na tej samej uroczystości Grzegorz Myga przekazał Antkowi Zimnalowi kable mikrofonowe jako symbol władzy nad Radiowęzłem.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.