Mateusz Olas laureatem XXVI edycji OKWB

NewsyMożliwość komentowania Mateusz Olas laureatem XXVI edycji OKWB została wyłączona

Dnia 21 kwietnia odbyły się diecezjalne eliminacje XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Civitas Christiana”, po raz pierwszy od dwóch lat w trybie stacjonarnym.
W tym roku naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klas pierwszych:
Nina Janecka, Aleksandra Osuch i Mateusz Olas.

Po części pisemnej konkursu tylko 7 uczniów z sosnowieckiej diecezji zakwalifikowało się do etapu ustnego, w tym dwoje naszych – Nina i Mateusz!!!

Uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami z zakresu Księgi proroka Jeremiasza oraz dwóch Listów św. Piotra Apostoła. Nad przebiegiem całości czuwało jury – dwóch księży i katecheta świecki.

Prawdziwym wyzwaniem dla uczniów, szczególnie tych, którzy w konkursie wzięli udział pierwszy raz, było, oprócz trudności związanych z zapamiętaniem szczegółów z ksiąg biblijnych, także opanowanie stresu, związanego z zupełnie nową sytuacją.

Nasi uczniowie pokonali to wyzwanie celująco!:)

Mateusz Olas otrzymał tytuł laureata etapu diecezjalnego, zdobywając III miejsce i będzie reprezentował naszą diecezję sosnowiecką w Wielkim Finale, który odbędzie się już 30-31 maja w Niepokalanowie.

Warto zaznaczyć, że Nina była tuż za nim, bo uplasowała się na IV pozycji!
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie, lecz przede wszystkim – poczucia Radości związanej ze spotkań z Biblią!