Mateusz Olas – uczeń klasy IIb zdobył I miejsce w etapie diecezjalnym XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Poczuj radość Ewangelii”.

NewsyMożliwość komentowania Mateusz Olas – uczeń klasy IIb zdobył I miejsce w etapie diecezjalnym XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Poczuj radość Ewangelii”. została wyłączona

„Eliminacje konkursowe przebiegają w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Najlepsi mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Czekają na nich również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i cenne upominki rzeczowe. Największą nagrodą jest jednak spotkanie z żywym Słowem Bożym i ludźmi, którzy uczynili zeń życiowy drogowskaz. Organizatorzy z “Civitas Christiana” podkreślają, że to nie jest zwykły konkurs, bo dotyczy Bożego Słowa, zaś poszczególne jego etapy są prawdziwymi świętami Biblii”.

A oto krótkie refleksje naszego zwycięzcy:„ W konkursie biblijnym biorę udział po raz drugi. Za każdym razem jest to dla mnie niezwykłe przeżycie i doświadczenie, którego istotą jest zagłębianie się w Słowo Boże obecne na kartach Biblii. W dzisiejszym świecie wiele osób zapomina, jak ważne dla wzrostu naszej wiary jest poznawanie natury Boga przez Jego Słowo”.

W tegorocznej edycji, uczestnicy konkursu, pochylają się nad tekstami, zarówno ze Starego, jak i Nowego Testamentu (Księgą Powtórzonego Prawa i Listem do Hebrajczyków). Oprócz indywidualnej lektury Pisma Świętego, młodzi badacze Pisma Świętego, mogą wziąć udział w warsztatach biblijnych, prowadzonych przez ekspertów. Przed Mateuszem Wielki Finał w Niepokalanowie.

Życzymy dalszych sukcesów!