MATURA MIĘDZYNARODOWA W STASZICU… ODCINEK 2!

NewsyMożliwość komentowania MATURA MIĘDZYNARODOWA W STASZICU… ODCINEK 2! została wyłączona

W poprzednim odcinku (https://www.staszic.edu.pl/matura-miedzynarodowa-w-staszicu-odcinek-1/ ) pytaliśmy Was o rozszyfrowanie skrótu… Tak, skrót IB DP to International Baccalaureate Diploma Programme, czyli program matury międzynarodowej (istnieją też programy na wcześniejszych etapach nauki szkolnej).

Tym razem nie będziemy pisać o wymogach formalnych, bo śpieszymy donieść, że w poniedziałek 30 maja odbyły się warsztaty tłumaczeniowe – przedsięwzięcie, które koordynowały profesorki Ryłek-Kostowska i Stecka.

Przedstawiciele wszystkich klas tłumaczyli dokument będący jednym z najistotniejszych elementów misji i filozofii IB, a mianowicie „IB Learner Profile”, który przedstawia 10 cech charakteryzujących ucznia IB. Uczniowie pracowali w grupach i finalnie powstały 4 interpretacje „Profilu ucznia IB”. Na co poszczególne grupy zwracały większą uwagę? Jakie różnice można dostrzec? Zachęcamy do refleksji! Efekty warsztatów zostaną wkrótce wyeksponowane na ścianie obok biblioteki szkolnej.

Poniżej znajdziecie oryginalny zapis „IB Learner Profile”. A jeśli macie swoją wizję polskiej wersji, piszcie na staszic4.ib@gmail.com.

Do zobaczenia w kolejnym odcinku 🙂

Matura międzynarodowa w Staszicu… Odcinek 1