MATURA Z KWITNĄCYMI AKACJAMI

NewsyMożliwość komentowania MATURA Z KWITNĄCYMI AKACJAMI została wyłączona

Kasztany majowe przekwitły.

Twemu Dziadkowi, Maturzystko, czerwcowe akacje kojarzą się z randką i wróżbą z zielonych listków na kiści: kocha, lubi, szanuje… A Twojej Mamie, Maturzysto, zapach kwiatu akacji przypomina letnie sesje egzaminacyjne na uniwerku sprzed paru dekad.

A teraz wyobraź sobie, że jest już czerwiec… 2030 roku.

Spotykacie się gdzieś z okazji pierwszej okrągłej „10” od „swojej” matury, już bezpowrotnie dojrzali i wciąż piękni dwudziestoletni.

Jak poprzednie generacje snujecie wspomnienia ludzi dorosłych – jak to było „za naszych czasów w liceum”… Wiadomo, że rozbłyski pamięci indywidualnych są o niebo ciekawsze od obrazków, usypanych w poniekąd archeologicznych warstwach „social media”. To, co i jak się zapamiętuje, określa wspominającego – ergo: warto zawczasu starać się o charakter i jakość własnych wspomnień…

Absolwenci STASZICA od zawsze są nie do pobicia w każdej konkurencji, a Rocznik 2020 dodatkowo wygrywać będzie z innymi pokoleniami licealistów w kategorii ekskluzywności wspominków: „…a nasza matura z kwitnącymi akacjami, w czerwcu…”

W zgodzie z tradycją szkolną przekazujemy Wam, tegorocznym Maturzystom, motto wszystkich egzaminów życia wraz z życzeniami od serca: pomyślności! powodzenia!

Oto uniwersalna dewiza, skomponowana z kwartetu wybitnych głosów wszech czasów: Theodore’a Roosevelta, Cycerona, Alberta Einsteina i Leonarda da Vinci.

„ Rób, co możesz, w miejscu, w jakim jesteś i z tym, co masz.

Szczęście może przyjść przypadkowo, ale o rozum staramy się sami.

Wiele spośród rzeczy, które możesz policzyć, nie liczą się; wiele z tych, których policzyć nie można, naprawdę się liczą.

Mądrość to córka doświadczenia” !

Społeczność STASZICA * czerwiec 2020

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress