MIĘDZYNARODOWY SUKCES UCZENNICY STASZICA

NewsyMożliwość komentowania MIĘDZYNARODOWY SUKCES UCZENNICY STASZICA została wyłączona

Martyna Borak zakwalifikowała się do ścisłego finału 31. Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej. Wraz z trzema uczniów z innych szkół w najbliższych dniach będzie reprezentować Polskę i Staszica.

W drodze do międzynarodowego finału Martyna została finalistką 49. Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej. Uczniowie z najwyższymi wynikami zostali zakwalifikowani do eliminacji o miejsce w International Biology Olympiad Nagasaki 2020. W tym także Martyna. Musiała ona rozwiązać szereg zadań i przesłać je w wersji elektronicznej, a następnie przystąpić do egzaminu online, w którym wyłoniono 4 najlepszych uczestników z Polski.

Finał olimpiady miał się odbyć w Japonii, niestety ze względu na pandemię olimpiada odbędzie się zdalnie.

Właśnie dzisiaj Martyna wyjechała na tygodniowe warsztaty szkoleniowe do Warszawy, a w dniach 11-12 sierpnia odbędzie się finał 31. Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej, podczas którego uczniowie będą rozwiązywać przez dwa dni zdalnie zadania w Warszawie.

Międzynarodowa Olimpiada Biologiczna (IBO) to bardzo prestiżowe wydarzenie naukowe dla młodych biologów z całego świata.

Martyna Borak jest tegoroczną maturzystką i absolwentką klasy biologiczno – chemiczno – matematycznej IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu.

Jesteśmy z Ciebie dumni, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress