Miłośnicy muzyki klasycznej w Filharmonii.

NewsyMożliwość komentowania Miłośnicy muzyki klasycznej w Filharmonii. została wyłączona

Tuż po długim weekendzie, w czasie gdy maturzyści męczyli się i stresowali na egzaminach, uczniowie klas przedmaturalnych kolejny raz w tym roku szkolnym pod opieką profesorek Sławomiry Dziewięckiej i Moniki Karlik wybrali się na zorganizowany przez Samorząd Uczniowski koncert do Filharmonii Śląskiej. A była to całkiem pokaźna grupa, bo aż czterdzieści osób.

Wybrany przez nas koncert nikogo nie zawiódł. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że muzyka baroku jest przyjazna, kojąca i nic dziwnego, że często właśnie tę muzykę wybierają muzykoterapeuci ?

W wykonaniu Śląskiej Orkiestry Kameralnej prowadzonej batutą i smyczkiem przez Piotra Pławnera najpierw usłyszeliśmy lekkie, pełne finezji i wdzięku utwory Francesco Monfrediniego, potem był zgodnie z oczekiwaniami subtelny Antonio Vivaldi i Georg Teleman, a na koniec zabrzmiał zachwycający koncert na dwoje skrzypiec mistrza i ikony baroku – Jana Sebastiana Bacha. W roli solistów brawurowo wystąpili Piotr Pławner i koncertmistrz orkiestry – Michał Kowalczyk.

Oczywiście największe wrażenie zrobił na nas przebojowy i niezwykle efektowny koncert Bacha, ale wielu osobom towarzyszył żal, że popularność i sława nie są sprawiedliwe. Żal nam było, że Monfredini jest prawie nieznany …