NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO DLA STASZICANKI KALINY KORDEL ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE!

NewsyMożliwość komentowania NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO DLA STASZICANKI KALINY KORDEL ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE! została wyłączona

Na Stadionie Śląskim, 11 maja, Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia otrzymało 49 młodych sportowcóww gronie uhonorowanych znalazła się Kalina Kordel z Klasy 2c (o profilu medialno-prawnym).

Kalina jest szablistką – zawodniczką Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. O sukcesach Kaliny (np. wicemistrzostwo kraju podczas zawodów – Puchar Polski Juniorów Młodszych w Koninie 2021) oraz o dokonaniach innych staszicowskich mistrzyń i mistrzów białej broni, pisaliśmy w artykułach z marcach 2021.

Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, wręczając nagrody przypomniał, że w przeszłości w ten sposób wyróżniono i uhonorowano, między innymi takich najwybitniejszych sportowców: Adama Małysza, Justynę Kowalczyk, Tomasza Sikorę. Podkreślił też, że wielu młodych, uhonorowanych sportowców, już sięgnęło po tytuły mistrzostw Polski i Europy, więc są na dobrej drodze, by świętować sukcesy w sporcie zawodowym, podobnie jak ich wielcy poprzednicy.

Kalino, podziwiamy sportowego ducha i gratulujemy!

Życzymy wspaniałych potyczek na planszy szermierczej!