Nasi matematycy w drugim etapie Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego!

NewsyMożliwość komentowania Nasi matematycy w drugim etapie Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego! została wyłączona

W kalendarzu wydarzeń matematycznych pojawił się nowy konkurs: Jagielloński Turniej Matematyczny.

Jest to ogólnopolski konkurs organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podzielony jest na trzy etapy. Dwa początkowe są elektroniczne. Uczniowie przesyłają wówczas odpowiedzi przez Internet. Ostatni etap jest stacjonarny. Odbędzie się on w budynku Wydziału Matematyki I Informatyki UJ.

Pierwszy etap Turnieju trwał przez cały listopad. W tym czasie uczniowie mieli do rozwiązania 20 niełatwych i niestandardowych zadań z matematyki, na które odpowiedzią zawsze była pewna liczba całkowita.

Wobec stopnia trudności tych zadań jest nam bardzo miło poinformować, że siedmioro Staszicaków poradziło sobie z nimi i zakwalifikowało się do drugiego etapu Turnieju. Są to: Martyna Borak, Bartosz Głowacki, Kacper Karoń, Mateusz Kocot, Michał Mrozek, Kornelia Porzeżyńska oraz Adam Szwaja.

Dzielnej gromadce naszych matematyków gratulujemy i trzymamy za nich kciuki 20 stycznia, kiedy to odbędzie się drugi etap. Życzymy połamania myszek i klawiatur!