NewsyMożliwość komentowania Nasi matematycy w finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego! została wyłączona

W kalendarzu wydarzeń matematycznych pojawił się nowy konkurs: Ogólnopolski Konkurs Matematyczny im. gen. Sylwestra Kaliskiego.

Jest on organizowany przez Instytut Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki  Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy uczniowie piszą w szkole. Na podstawie zgłoszeń otrzymanych ze szkół z całej Polski Komisja Konkursowa tworzy jedną listę rankingową wg liczby uzyskanych punktów. Do finału zostaje zakwalifikowanych 100 uczniów zajmujących najwyższe miejsca na liście.

Miło nam poinformować, że Filip Panas, Jakub Pośpiech i Michał Zając z klasy 4d znaleźli się wśród najlepszej setki i pojadą w marcu  na finał konkursu do Warszawy na Wojskową Akademię Techniczną.

Gratulujemy!

I życzymy powodzenia w finale?