NASI WOLONTARIUSZE NA KONCERCIE JUBILEUSZOWYM SOSNOWIECKIEGO HOSPICJUM

NewsyMożliwość komentowania NASI WOLONTARIUSZE NA KONCERCIE JUBILEUSZOWYM SOSNOWIECKIEGO HOSPICJUM została wyłączona

Jubileusz 25-lecia Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu i związane z nim uroczystości w Auli Szkoły Muzycznej, w dniu 7 czerwca, to również dobry moment na osobiste wspomnienia. Niemal od samego początku nasi wolontariusze pomagają w przygotowaniu różnych akcji, koncertów charytatywnych w Muzie, kartek świątecznych, kiermaszy. W czasie świątecznym, utalentowani muzycznie uczniowie-wolontariusze, grają i śpiewają kolędy. Niektórzy – ci pełnoletni, odwiedzają chorych w ich domach lub na miejscu, w placówce.

Co roku bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei”, której symbolem jest żonkil, wraz z innymi wolontariuszami maszerujemy na wiosnę w geście solidarności z terminalnie chorymi i ich rodzinami.

Wspieramy, uświadamiamy, pomagamy… jesteśmy – także na pięknym jubileuszowym koncercie w Szkole Muzycznej, gdzie mogliśmy posłuchać relacji, wspomnień pani prezes Hospicjum – Małgorzaty Czapli – oraz zaproszonego na tę okoliczność gościa – podróżnika i działacza społecznego – Janka Meli, a także posłuchać występu Julii Miki i Katarzyny Posikaty.
Wolontariusze, którzy przybyli na jubileuszowy koncert, także przedstawiciele naszej szkoły, otrzymali dyplomy uznania – podziękowania za wieloletnią współpracę, za „kreatywne zaangażowanie, inspirowanie wychowanków do czynienia dobra (…), bezinteresowną postawę”, wrażliwość, empatyczność, zauważanie potrzeb drugiego człowieka.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.