Nasi wolontariusze na warsztatach o mediach społecznościowych

NewsyMożliwość komentowania Nasi wolontariusze na warsztatach o mediach społecznościowych została wyłączona

Uczniowie z klasy III c, medialno-prawnej: Mateusz Pająk i Cyprian Węgrzynowicz, wraz z panią prof. Anną Matusewicz, uczestniczyli w warsztatach medialnych, które odbyły się 15 i 16 listopada 2022 roku w siedzibie Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Oprócz przedstawicieli naszej szkoły, w spotkaniu wzięło udział prawie 100  wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas z terenu naszej diecezji.

„Warsztaty miały za zadanie zainteresować i rozwinąć umiejętność pisania, przełamywania osobistych barier psychicznych, samodzielnego i krytycznego myślenia oraz nauki odpowiedzialności i pracy w zespole przy tworzeniu przekazu.

W cyklu czterogodzinnych zajęć  w tajniki  zawodu dziennikarza wprowadzali młodzież: ks. Przemysław Lech – dyrektor Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej, Magdalena Sierka – rzecznik prasowy Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, odpowiedzialna za media społecznościowe oraz Dariusz Niebudek – polski aktor teatralny i filmowy, reżyser, wokalista, konferansjer.

W trakcie warsztatów młodzież poznała filozofię działania poszczególnych mediów społecznościowych oraz algorytmy, które decydują o zasięgach postów na Facebook’u i Instagramie. Na bazie tej wiedzy uczestnicy stworzyli własne posty we wspomnianych social mediach.

Każdy z wolontariuszy miał też okazję wystąpić przed kamerą i nagrać tzw. „setkę”. Po każdym nagraniu uczestnicy otrzymywali informację zwrotną i wskazówki, w jaki sposób zachowywać się przed kamerą, jak właściwie używać głosu i formułować swoje wypowiedzi”