Nasz uczeń – Mateusz Olas zdobył 6 miejsce w Polsce w Wielkim Finale 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Civitas Christiana”: „Poczuj radość Ewangelii”.

NewsyMożliwość komentowania Nasz uczeń – Mateusz Olas zdobył 6 miejsce w Polsce w Wielkim Finale 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Civitas Christiana”: „Poczuj radość Ewangelii”. została wyłączona

Przypomnijmy, że eliminacje konkursowe przebiegały w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Uczniowie szkół średnich, zmagali się z zakresem  tegorocznej edycji – Księgą Powtórzonego Prawa i Listem do Hebrajczyków.

Finał miał miejsce w dniach 5-6 czerwca w Niepokalanowie, a samemu konkursowi towarzyszyły spotkania z zaproszonymi Gośćmi. W tym roku byli to: Biskup Wiesław Lechowicz, ordynariusz Polowy Wojska Polskiego, ks. prof. Mirosław Jasiński – członek komisji konkursowej OKWB, pan Michał Kondrat -reżyser filmu o Prymasie Stefanie Wyszyńskim pt., „Prorok” oraz pan Grzegorz Kiciński – prezes Fundacji „Aniołów Miłosierdzia”, który podzielił z uczestnikami poruszającymi świadectwami osób związanych z pierwszym hospicjum na Litwie ( w tym s. Michaeli Rak – jego założycielki).

Podczas pobytu, zarówno uczestnicy, jak i ich opiekunowie, mogli wspólnie uczestniczyć w nabożeństwie, Apelu Jasnogórskim oraz w Eucharystii.

Blisko 120 uczestników ze wszystkich 41 diecezji w Polsce, startując w Finale mieli szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia oraz na zdobycie atrakcyjnych nagród, w tym zagranicznych  pielgrzymek do Ziemi Świętej i do Wilna.

Mateusz, który już po części pisemnej Finału w Niepokalanowie, zakwalifikował się do etapu ustnego, otrzymał tytuł laureata i uplasował się na 6 pozycji!.

Siódemka laureatów, wśród których znalazły się, obok Mateusza, uczennice z diecezji: radomskiej, białostockiej, kieleckiej, gliwickiej, szczecińsko-kamieńskiej, otrzymała indeksy na wyższe uczelnie, liczne nagrody rzeczowe, a czasie wakacyjnym – wyjazdy. Zwycięzca z naszej diecezji wybierze się w lipcu, wraz z katechetą i opiekunem – panią Anną Matusewicz oraz czwórką laureatów, na pielgrzymkę do Wilna.

Największą nagrodą jest jednak, zarówno dla Mateusza, jak i wszystkich uczestników –  spotkanie z żywym Słowem Bożym i z ludźmi. Organizatorzy z “Civitas Christiana” podkreślają, że to „nie jest zwykły konkurs, bo dotyczy Bożego Słowa, zaś poszczególne jego etapy są prawdziwymi świętami Biblii”.

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress