Nasze Wolontariuszki na VII Andrzejkowym Balu Caritas

NewsyMożliwość komentowania Nasze Wolontariuszki na VII Andrzejkowym Balu Caritas została wyłączona

Tak jak co roku o tej porze odbył się VII Andrzejkowy Bal Wolontariusza Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Wydarzenie miało miejsce w sobotę 25 listopada o godzinie 17:00 w Restauracji Szafranowy Dwór w Czeladzi. We wspólnej zabawie i spotkaniu, które było zarazem okazją do podziękowania za bezinteresowne niesienie pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują, wzięło udział 150 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami i dyrekcją szkół.

Nasze Szkolne Staszicowskie Koło Wolontariatu reprezentowały licealistki z klas pierwszych: Antonina Giża, Zuzanna Łatka, Małgosia Czechowska, Magdalena Góralczyk oraz Pani Anna Matusewicz – koordynatorka szkolnego wolontariatu.

„Nasi wolontariusze to nie tylko ludzie o wielkim sercu, ale nieocenieni bohaterowie, którzy są w stanie poświęcić swój czas dla innych”. Ogromnie cieszy fakt, że wolontariusze z naszej szkoły chętnie włączają się do działań i akcji związanych z pomocą właśnie tym najbardziej potrzebującym, są doceniani i wyróżniani za swoją wspaniałomyślność oraz chęć dzielenia się dobrem i  talentem z innymi. Za swoje całoroczne zaangażowanie mają możliwość uczestniczyć w spotkaniach warsztatowych i wyjazdach integracyjnych, a także w Balu dla Wolontariuszy. Wraz z nimii na Balu byli obecni: ks. dr Karol Nędza – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej, ks. Przemysław Szot – Dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej oraz ks. Łukasz Gładki – Zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Księża skierowali podziękowania za współpracę naszym wolontariuszom oraz zachęcili do współpracy w kolejnych miesiącach.

Tegoroczny Bal wzbogacił Turniej Tańca Sportowego, który przełamał tradycyjne ramy wydarzenia i był nie lada niespodzianką dla naszych gości. Turniej Tańca Sportowego miał na celu nie tylko dostarczyć niezapomnianych wrażeń, ale także podkreślić dynamikę i energię, jakie niesie ze sobą wolontariat.

rbt