Nasze wolontariuszki pomagały w festynach Caritas

NewsyMożliwość komentowania Nasze wolontariuszki pomagały w festynach Caritas została wyłączona

Nasz Szkolny Klub Wolontariatu może pochwalić się wieloma podjętymi w tym roku szkolnym akcjami, zbiórkami, kiermaszami i koncertami charytatywnymi.

Do działalności grupy uczniów – wolontariuszy wpisują się także spotkania integracyjne, z dziećmi i młodzieżą z placówek oświatowych, które z nami współpracują. Celem integracji przez wolontariat są: wzajemne poznanie się, dzielenie talentem, dobrym słowem i uśmiechem oraz konkretna pomoc i rola asystenta, zwłaszcza w kontakcie z osobami z niepełnosprawnością fizyczną, czy intelektualną.

Z okazji Dnia Dziecka odbyło się kilka takich imprez i spotkań.

 I tak, 31 maja, w ramach obchodzonego w Szkole Podstawowej nr 10, „Dnia Sportu i Integracji Międzykulturowej”, nasze wolontariuszki pomogły przygotować warsztaty i zajęcia dla dzieci. Obok szeregu niespodzianek, realizowanych dzięki wsparciu Caritas Diecezji Sosnowieckiej, ogromnym powodzeniem cieszyło się robienie warkoczyków, tatuaży z naklejek, a także wspólne gry i zabawy na szkolnym boisku.  Był też wspólny poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy naszym dzielnym wolontariuszkom za ich otwartość, uśmiech i chęć do działania dla dobra innych! Na szczególną pochwałę zasługują uczennice z klas pierwszych, które debiutowały w tego typu działaniach: Julia Skowronek, Magdalena Dołba, Iwona Zembal, Matylda Szota, Julia Bryszkowska, Weronika Wolska, Emilia Stolarczyk!

 W niedzielę, 4 czerwca, podczas Festynu Rodzinnego Caritas w Czeladzi-Piaskach, wolontariuszki wraz z koordynatorką panią Anną Matusewicz, uczestniczyły w pikniku, pomagając w przygotowaniu stoisk z atrakcjami dla dzieci. Oliwia Dudzińska pięknie zaśpiewała dla wszystkich utwór E. Sheerana „Photograph”, a Julia Olszańska wyplatała chętnym dzieciom warkoczyki.

Wyśmienita zabawa, połączona ze wspólnymi aktywnościami, dostarczyła wszystkim obecnym, dużo radości, uśmiechu i satysfakcji z dzielenia się dobrem z innymi!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.