Nasze wolontariuszki pomagały w Festynie z okazji Dnia Dziecka

NewsyMożliwość komentowania Nasze wolontariuszki pomagały w Festynie z okazji Dnia Dziecka została wyłączona

W sobotnie popołudnie – 8 czerwca 2024 roku – pięć naszych wolontariuszek, wzięło udział w festynie „Dzień Dziecka z Olimpijczykiem”, który odbył się na placu przy parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu.

Staszicanki – Magdalena Góralczyk, Alicja Ligęza, Zuzia Hudecka z klas pierwszych, Maria Haberka z klasy 2b oraz Kinga Sałata ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Sosnowcu dołączyły do zespołu wolontariuszy Caritas i z ogromnym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy pomagały w organizacji licznych zabaw i aktywności dla dzieci i ich rodziców.

Było to niezapomniane wydarzenie, pełne sportowych emocji, radości i okazji do spotkania z olimpijską gwiazdą – Zofią Klepacką, brązową medalistką olimpijską. Festyn rozpoczął się prelekcją na temat roli sportu w życiu dzieci i młodzieży. Pani Zofia Klepacka podzieliła się swoimi doświadczeniami z kariery sportowej, opowiadając o wyzwaniach, jakie napotykała na swojej drodze do olimpijskiego sukcesu. Jednym z najbardziej ekscytujących punktów programu był quiz o polskich olimpijczykach, który poprowadziła olimpijka. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat historii polskiego sportu, znanych zawodników i ich osiągnięć. Najlepsza drużyna została nagrodzona drobnymi upominkami. Nasze wolontariuszki miały okazję wzbogacić swoją wiedzę i doświadczenie, przede wszystkim w obszarze relacji społecznych i bezinteresownej, ale jakże pasjonującej i pełnej radości służbie drugiemu człowiekowi.