NEWSY Z BIBLIOTEKI CZĘŚĆ 5: I SEMESTR ZA NAMI…

NewsyMożliwość komentowania NEWSY Z BIBLIOTEKI CZĘŚĆ 5: I SEMESTR ZA NAMI… została wyłączona

Na początek trochę statystyki:

W minionym semestrze wypożyczono łącznie 404 książki. Wypożyczanie książek rozpoczęło się w październiku ze względu na trwający remont biblioteki. Z zasobów biblioteki we wrześniu mogli korzystać jedynie maturzyści, nauczyciele i pracownicy naszego liceum. W kolejnych miesiącach – wszyscy uczniowie.

W klasach I wypożyczono łącznie 37 książek
W klasach II wypożyczono łącznie 89 książek
W klasach III po SP wypożyczono łącznie 79 książek
W klasach III po Gimnazjum wypożyczono łącznie 200 książek

Najwięcej książek w I semestrze tego roku szkolnego wypożyczyły klasy:
III H – 91
III F – 65
II C – 56

Nasza szkolna biblioteka jest nowoczesnym i atrakcyjnym miejscem, wyposażonym w nowy sprzęt komputerowy. Jest bardzo chętnie odwiedzana przez uczniów, którzy mają tu możliwość nauki, utrwalania i poszerzania wiedzy, rozwijania pasji i nawiązywania relacji.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY ZA ODWIEDZANIE BIBLIOTEKI W I SEMESTRZE I KORZYSTANIE Z JEJ ZASOBÓW!

Zapraszamy w nasze progi po powrocie do nauki stacjonarnej.

***

Nowy rok niesie ze sobą ważne rocznice literackie. 2022 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Romantyzmu Polskiego, ponieważ 200 lat temu, w 1822 r. w Wilnie ukazały się „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. „Wtedy po raz pierwszy ujrzały światło dzienne „Romantyczność”, „Powrót taty”, „Świtezianka”, „Pani Twardowska”, bez których trudno wyobrazić sobie ostatnich dwieście lat polskiej kultury. To, co nastąpiło potem, było bez precedensu w polskich dziejach. Zrodziła się epoka, w której tworzyli genialni artyści, myśliciele i działacze polityczni, którzy w sytuacji narodowej niewoli stworzyli kraj duchowej wolności, rozwinęli programy niepodległościowe, a zarazem wynieśli polską literaturę, muzykę i malarstwo do rangi czołowych osiągnięć kultury europejskiej” – podkreślono w uchwale.

Dla uczczenia tej rocznicy uczennice naszej szkoły przygotowały ilustracje do wybranych utworów romantycznych:  Zuzanna Ciszewska z kl. 2c – do ballady „Lilije” A. Mickiewicza, Zuzanna Pałka z kl. 1d – do sonetu „Stepy akermańskie” A. Mickiewicza. Efekty ich pracy można zobaczyć na załączonym zdjęciu.