Newsy z biblioteki część 7 – KSIĄŻKA NA WAKACJE

NewsyMożliwość komentowania Newsy z biblioteki część 7 – KSIĄŻKA NA WAKACJE została wyłączona

Wakacje to idealny czas na nadrobienie lektury tych wszystkich książek, które od miesięcy „chciał(a)bym przeczytać, no ale w ogóle czasu nie mam”. Może któraś z nich przemknęła Wam na wystawie w księgarni, znajomi rozmawiali o jej adaptacji, czy widzieliście ją w bibliotece szkolnej. A może wciąż jesteście niezdecydowani odnośnie lektur, które chcecie wziąć na wakacje? W obu przypadkach, mamy dla was rekomendacje na każdą okazję!

Wakacje to idealny moment na nadrobienie ważnych dzieł literatury światowej, grubych tomów, za które boimy się zabrać w środku roku szkolnego. Do klasyków, które są na tyle przyjemne, żeby przeczytać je dla relaksu, z pewnością można zaliczyć „Emmę” Jane Austen (która otrzymała fenomenalną adaptację filmową z Anyą Taylor Joy w tytułowej roli), jak i wszystkie inne powieści tej autorki. Spośród mniej popularnych w Polsce klasyków warto sięgnąć po „Szklany Klosz” Sylvii Plath, którego akcja odbywa się w trakcie gorącego lata w Nowym Jorku. A dla osób, które chcą wykorzystać ten czas, aby nadrobić książki szkolne, najlepszym wyborem z pewnością jest „Mistrz i Małgorzata” — jedna z najprzyjemniejszych lektur obowiązkowych.
Julia Bożyk, klasa 3c

Julia i Emilia z kl. 2a polecają serie i powieści fantastyczne: „Szóstkę wron” Leigh Bardugo, „Wojnę makową” Rebeki F. Kuang, „Trylogię zimowej nocy” Katherine Arden, „Igrzyska śmierci” i „Balladę ptaków i węży” Suzanne Collins oraz „Z mgły zrodzonego” Brandona Sandersona. Na letnie wieczory idealne będą także przygody bohaterów „Pieśni o Achillesie” Madeline Miller, powieści pozwalającej na nowo odkryć mitologię, lub książki zachęcające do refleksji, takie jak „Wierzyliśmy jak nikt” Rebeki Makkai czy seria „Heartstopper” Alice Oseman.

Z kolei uczniowie klas I – Kuba i Krzysiek – również polecają Wam na wakacje fantastykę: „Sagę o Wiedźminie” Andrzeja Sapkowskiego, „Diunę” Franka Herberta (z niecierpliwością czekamy na drugą część ekranizacji), serię „Percy Jakcson i bogowie olimpijscy”, ale także klasykę, na którą jest zawsze dobry czas: „Rok 1984 ” i „Folwark zwierzęcy „George’a Orwella oraz „Imię róży” Umberto Eco.

Wiele z tych książek znajdziecie w naszej szkolnej bibliotece. Przypominamy, że można wypożyczać książki na okres wakacji – do czego Was zachęcamy