NEWSY Z BIBLIOTEKI – CZĘŚĆ II PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

NewsyMożliwość komentowania NEWSY Z BIBLIOTEKI – CZĘŚĆ II PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH została wyłączona

Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają 1999 roku, kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zainicjowało obchody MMBS. Od 2008 roku obchodzimy to święto w październiku. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży. Nie mamy wątpliwości, że hasło „Książka nas łączy” było, jest i będzie aktualne nie tylko w październiku, lecz w każdym innym miesiącu w roku.

Dlaczego warto pamiętać o tym święcie biblioteki?
– MMBS to świetna okazja „przypomnienia się” przez bibliotekę, pokazania swej oferty, dorobku i sprawnej organizacji.
– MMBS to możliwość pokazania biblioteki jako miejsca przyjaznego uczniom, gdzie można przyjemnie, pożytecznie i bezstresowo spędzać czas, rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia.
– MMBS wpływa korzystnie na integrację uczniów, nauczycieli i środowiska lokalnego.

W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego jako hasło MMBS wybrało „Baśnie i legendy z całego świata”.

Zapraszamy do naszej nowej, pięknie odremontowanej biblioteki, do lektury legend i baśni. Nie zabraknie ich dla nikogo chętnego!

Ogłaszamy konkurs na najciekawszą bajkę Waszego autorstwa, pt. „Podróż do krainy baśni i legendy” – w języku polskim i nie tylko. Prace prosimy dostarczyć do biblioteki szkolnej do końca października. Wszystkie będą nagrodzone, a najlepsze przesłane do głównego organizatora MMBS.

O szczegółach konkursu poinformują Was nauczyciele bibliotekarze.