OGÓLNOPOLSKI KONKURS O AUSTRII ?? (+ENG. VERSION)

NewsyMożliwość komentowania OGÓLNOPOLSKI KONKURS O AUSTRII ?? (+ENG. VERSION) została wyłączona
GÓLNOPOLSKI KONKURS REALIOZNAWCZY O AUSTRII

10 marca odbył się etap szkolny ogólnopolskiego konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów, którzy musieli wykazać się interdyscyplinarną wiedzą z zakresu sportu, kultury, polityki, gospodarki, geografii i historii Austrii.

Zagadnienia w większości były sformułowane w języku niemieckim, a wśród nich pojawiło się przykładowo pytanie, co to jest ‚Sackerl‚, które miało na celu sprawdzenie znajomości austriackiego wariantu języka niemieckiego.

Zwycięzcą konkursu została drużyna uczniów z II klas w składzie Julia Barczyk, Karolina Sroka i Piotr Kwarta, która tym samym zakwalifikowała się do etapu rejonowego.

Gratulujemy Julii, Karolinie i Piotrowi, życząc jednocześnie sukcesów podczas kolejnych etapów konkursu w Katowicach, a następnie w Krakowie!


On March 10th, 18 students took part in a nationwide competition about Austria. Participants had to exhibit their knowledge about sport, culture, history, geography and economy of this country. Questions were mostly asked in German. Successfully, a group of three students managed to qualify to the regional stage.
Congratulations to all the winners!