OSTATNI DZWONEK CZĘŚĆ II SPOTKANIE PO LATACH…

NewsyMożliwość komentowania OSTATNI DZWONEK CZĘŚĆ II SPOTKANIE PO LATACH… została wyłączona

Jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy po emocjach towarzyszących nam w czasie uroczystej akademii Ostatniego Dzwonka dla tegorocznych Absolwentów, a już mogliśmy przeżywać kolejną fetę poświęconą wciąż tym samym Absolwentom, ale też ich starszym kolegom – kiedyś uczniom STASZICA, którzy ukończyli nasze liceum 70, 60, 50, 40, 30, 20 i 10 lat temu.

Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. W pierwszych rzędach zasiedli, podobnie jak w samo południe, zaproszeni Goście, Dyrekcja Szkoły, Profesorowie, Absolwenci 2023 r., ich Rodzice oraz Absolwenci sprzed lat…

Spotkanie popołudniowe miało dwa cele: wręczenie świadectw ukończenia szkoły tegorocznym Absolwentom oraz spotkanie po latach z Absolwentami, którzy pożegnali się ze szkołą w roku zwieńczonym „3”, tzn. w latach: 1953, 1963,1973, 1983, 1993, 2003 oraz 2013. Wielu z nich przybyło na tę uroczystość. Przyjechali z różnych części Polski, Europy i świata. Tym bardziej możemy powiedzieć, że Staszicakiem pozostaje się na zawsze, że chce się wracać w mury swojej byłej szkoły, jest się jej częścią…

Po uroczystym wręczeniu świadectw ukończenia szkoły przez wychowawczynie – Panie Profesorki Marię Stecką, Małgorzatę Morkis, Barbarę Strączek oraz Agnieszkę Kapicę, uhonorowaniu najlepszych uczniów nagrodami i dyplomami, podziękowaniu dla Rodziców oraz wystąpieniu Alicji Sikorskiej – reprezentującej ”głos” tegorocznych Absolwentów, nadszedł czas, by na scenie pojawili się nieco tylko starsi ich koledzy, również wychowankowie STASZICA.

Dwóch spośród licznie przybyłych Absolwentów zostało szczególnie wyróżnionych, bo takimi postaciami byli i są nadal:

Ksiądz Adam Bartkiewicz – matura 1953! – fundator nagrody dla najbardziej uczynnego i pomocnego absolwenta, wyjątkowo dobrego człowieka wśród uczniów oraz Andrzej St. Dziuk – matura 1973 – wybitny reżyser i scenograf teatralny, założyciel i dyrektor Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem zostali uhonorowani przez Pana Dyrektora Grzegorza Walotka, Pana Prezesa Stowarzyszenia Jakuba Galasa i członkinię Zarządu Panią Barbarę Pigę Medalem „Amico Scholae”, przyznawanym przez Stowarzyszenie Sympatyków i Wychowanków Staszica. Po płomiennych przemówieniach Laureatów, podobnie jak po występie Antoniego Zimnala, wszystkim zgromadzonym na uroczystości zakręciła się łza w oku…

Takich wzruszających momentów było więcej. Towarzyszyły nam one w czasie wystąpienia Pana Dyrektora, który podkreślał więź łączącą pokolenia Staszicaków, Pana Profesora Janusza Kubickiego – Prezesa Fundacji im. Stanisława Staszica, przedstawiciela 60-latków Pana Czesława Mesjasza oraz „najmłodszego” Absolwenta sprzed 10 lat PanaAdama Targosa. Wszyscy oni podkreślali, że nawet po wielu latach do Staszica wraca się z wielką ochotą i że te spotkania są dla nich źródłem wielkiej radości. A że radość była olbrzymia i rozmowom nie było końca – o tym mogliśmy przekonać się w czasie uroczystości. Absolwenci z „3” – tegoroczni i wszyscy, którzy zjawili się na akademii, otrzymali pamiątkowe znaczki Staszica oraz listy gratulacyjne.

Ozdobą popołudniowej akademii były bez wątpienia występy artystyczne wspomnianego wcześniej Antoniego Zimnala, Patrycji Sinickiej, Dominiki Trzebińskiej oraz niezastąpionego Staszic Band. Całość ze swadą poprowadzili ponownie Zuzanna Kołodziej oraz Jan Bała. Nad muzyką czuwali nasi niezawodni specjaliści od radiowęzła: Łukasz Całka, Patryk Tórz i Kuba Madej.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękują organizatorzy popołudniowego święta poświęconego pokoleniom Staszicaków: Panie Profesorki Monika Karlik, Agata Kaczyńska oraz niezawodny Pan Profesor Dariusz Kantor.

NASTĘPNE TAKIE SPOTKANIE JUŻ ZA ROK, W OSTATNI PIĄTEK KWIETNIA 2024 R. ZAPRASZAMY!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.