NewsyMożliwość komentowania Ostatni dzwonek …. jego dźwięk na długo pozostanie w naszych uszach i …. sercach. została wyłączona

Niewiele jest zdarzeń w życiu, które zapadają w pamięć tak silnie jak bal studniówkowy czy też uroczystość ostatniego dzwonka. To chwile, które pamięta się do końca życia, a w raz z upływającym czasem wspomina się je coraz bardziej pozytywnie i sentymentalnie.

Właśnie w piątek 28 kwietnia, w samo południe w naszej szkole odbyła się kolejna coroczna uroczystość Ostatniego Dzwonka. Tym razem, trzy klasy uczniów, już abiturientów po raz ostatni usłyszały dźwięk szkolnego dzwonka. W trzech orszakach uczniów prowadzonych przez swych wychowawców prof. Katarzynę Wilk, prof. Bożenę Kamińską-Mrozek i prof. Karola Winiarskiego widzieliśmy tych, których nie będzie już widać, jak co dzień na szkolnych korytarzach.

Niejednemu spośród nich zakręciła się łza w oku. Trzy lata pobytu w szkole, a dla niektórych nawet sześć wraz z gimnazjum, to wystarczająco dużo czasu aby zawiązać przyjaźnie i przyzwyczaić się na tyle, by teraz z wielkim sentymentem odnosić się do każdej chwili tutaj spędzonej.

Tradycyjnie w przemówieniu Dyrektora Szkoły wybrzmiewała nuta sentymentu, ale także konkretnych ojcowskich rad dla wszystkich tych, którym już za kilka dni przyjdzie mierzyć się z wielkim intelektualnym wysiłkiem – z egzaminem maturalnym.

Drugie klasy pożegnały trzecioklasistów też tradycyjnie, ciepłym słowem i wręczonym kwiatem.
W imieniu nauczycieli, abiturientów pożegnał prof. Winiarski, w swoisty dla siebie sposób, przemówieniem pełnym sympatii i dowcipu wywołując lawiny śmiechu i oklasków.
Część artystyczna uroczystości – to jak zwykle pokaz talentów i pomysłów naszych zdolnych uczniów.

Cieszy niezmiernie fakt, że cała uczniowska brać naszej szkoły tak pięknie dba o tradycję tej uroczystości, ważnej w dwójnasób – bo jest ona nie tylko tradycją ale przede wszystkim potrzebą.
Dla wielu z nas abiturientów, przyszłych i obecnych absolwentów, nasza szkoła zawsze będzie najważniejszym etapem naszej edukacji.

Teraz jej brak – w naszych sercach wywołuje smutek. Ona zawsze dla nas będzie wielkim miłym wspomnieniem tego co działo się jeszcze wczoraj, niedokończonym obrazem rozpoczętego wrażenia.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.