PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

NewsyMożliwość komentowania PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH została wyłączona

Tradycyjnie od 2008 roku w październiku świętowany jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jest to znakomita okazja do pokazania biblioteki szkolnej jako miejsca przyjaznego dla każdego ucznia i zachęcenia młodych do czytania.

W tym roku biblioteki szkolne na całym świecie łączą się pod hasłem:

„Reading for Global Peace and Harmony”

Naszą szkolną bibliotekę codziennie odwiedza wielu uczniów. Nie tylko w czasie przerw – kiedy głównie wypożyczają książki, ale również w czasie lekcji na tzw. zajęciach opiekuńczych. W trakcie tych zajęć młodzież naszego liceum oprócz zgłębiania zawartości regałów z książkami może uczyć się i odpoczywać.

Aby umilić Wam czas w murach naszej superbiblioteki, informujemy, że znajdziecie tu lektury szkolne( zawsze na czasie!), opracowania, literaturę popularnonaukową, wydania wspomagające przygotowania do olimpiad, konkursów oraz egzaminów, literaturę piękną, podręczniki, plakaty z kodem QR, gdzie możecie ściągnąć darmową aplikację woblink, zeskanować kod i czytać lub słuchać za darmo przez cały listopad wybraną książkę.

Pamiętajcie również, że na stronie szkoły w zakładce DLA UCZNIÓW-BIBLIOTEKA znajdziecie adresy wybranych bibliotek oraz linki do bibliotek cyfrowych.

Na koniec dedykujemy wszystkim czytelnikom naszej biblioteki myśl Thomasa Whortona:
„GODZINA CZYTANIA JEST GODZINĄ SKRADZIONĄ Z RAJU”

Do zobaczenia w sali nr 37!