Podwójny sukces Martyny – finalistki Olimpiady Biologicznej i laureatki Złotego Indeksu Politechniki Śląskiej

NewsyMożliwość komentowania Podwójny sukces Martyny – finalistki Olimpiady Biologicznej i laureatki Złotego Indeksu Politechniki Śląskiej została wyłączona

Martyna Borak z klasy 3BCH została finalistką 49. Olimpiady Biologicznej.

Tytuł ten zwalnia Martynę z matury z biologii, z której automatycznie uzyskuje wynik 100%. Tym samym uzyskuje wstęp na wiele uczelni, w tym uczelni medycznych.

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem MEN zdecydowało o odwołaniu w tym roku szkolnym etapu centralnego wszystkich olimpiad przedmiotowych i nieprzyznawaniu uczestnikom olimpiad z listy ministerialnej tytułu laureata. Wszystkim uczestnikom zakwalifikowanym do etapu centralnego przyznany został tytuł finalisty, gwarantujący skorzystanie z przysługujących im uprawnień.

Trochę szkoda, że Martyna nie będzie mogła zmierzyć się w finale z innymi i zawalczyć o tytuł laureata, ponieważ jej wynik na etapie okręgowym był najwyższym wynikiem z całego okręgu świętokrzyskiego, do którego należą również szkoły województwa śląskiego. Był to też 5. wynik w skali kraju wśród 70 uczestników zakwalifikowanych do finału i wśród 576 uczestników etapu okręgowego.

Martyna uzyskała również tytuł laureata I stopnia w konkursie „O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej” w dziedzinie matematyki.

Gratulujemy Martynie sukcesów 😉