Podziękowania dla prof. dr. hab. Rafała Abdank-Kozubskiego oraz Zespołu I Pracowni Fizycznej UJ

NewsyMożliwość komentowania Podziękowania dla prof. dr. hab. Rafała Abdank-Kozubskiego oraz Zespołu I Pracowni Fizycznej UJ została wyłączona

Dnia 17 maja 2024 roku uczniowie klas 3a1 i 3c1 zakończyli zajęcia laboratoryjne na I Pracowni Fizycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas ostatnich zajęć jedna grupa badała widma emisyjne przy użyciu spektroskopu pryzmatycznego, a druga wyznaczała ogniskowe soczewek skupiających i rozpraszających oraz badała wady soczewek grubych.

Ponieważ były to ostatnie zajęcia dla naszej grupy, pragniemy serdecznie podziękować za nieocenioną pomoc i zaangażowanie w prowadzenie zajęć w języku angielskim dla Pana prof. dr. hab. Rafała Abdank-Kozubskiego – pomysłodawcy i koordynatora projektu – oraz całego zespołu asystentów i pracowników I Pracowni Fizycznej UJ. Wasze wysiłki oraz oddanie sprawiły, że nasze doświadczenia z fizyką stały się wyjątkowo wartościowe i pouczające.

Panie Profesorze, doceniamy Pana niezwykłe zaangażowanie w koordynowanie zajęć oraz przygotowanie asystentów do ich prowadzenia. Wasz profesjonalizm sprawił, że każde spotkanie było nie tylko edukacyjne, ale również inspirujące. Wasza praca przyczyniła się do:

  • ugruntowania i poszerzenia naszej wiedzy z wybranych zagadnień fizyki;
  • rozwijania umiejętności samodzielnego korzystania ze zdobytej wiedzy w celu przeprowadzania eksperymentów i analizy ich wyników;
  • kształtowania umiejętności planowania i przeprowadzania zaawansowanych pomiarów;
  • zwiększenia naszej biegłości w korzystaniu z przyrządów pomiarowych oraz wykonywania pomiarów;
  • doskonalenia umiejętności wnioskowania, argumentowania i stawiania hipotez naukowych.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Waszą nieocenioną pomoc i zaangażowanie.

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.