Poloneza czas zacząć, czyli studniówka 2024

NewsyMożliwość komentowania Poloneza czas zacząć, czyli studniówka 2024 została wyłączona

20 stycznia grupa tegorocznych abiturientów wraz z przedstawicielami grona pedagogicznego, miała okazję bawić się na wspaniałym balu studniówkowym, który odbył się w utrzymanej w industrialnym stylu restauracji Prodiż, mieszczącej się w eleganckim gmachu dawnej, katowickiej fabryki porcelany.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od poloneza  zatańczonego przez niemal dwustu uczestników zabawy, zgodnie z choreografią zaproponowaną przez Panią Prof. Izabelę Bałtrukiewicz oraz Panią Prof. Wioletę Garnik. Po wysłuchaniu przemówienia Pana Dyrektora Grzegorza Walotka, osobistym podziękowaniu wychowawcom klas maturalnych przez ich przedstawicieli , a także wykonaniu pamiątkowych fotografii  rozpoczęła się mniej oficjalna część balu, do której płynne przejście zapewnił studniówkowiczom Antoni Zimnal, wykonując  idealnie wpisujący się w klimat wydarzenia utwór z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego:„Zabiorę Cię dziś na bal”. Po występie młodego, zdolnego wokalisty, uczniowie mieli okazję podziwiać tango, odtańczone przez dwoje maturzystów – Michalinę Simon i Szymona Skwarczyńskiego z klasy 4d, którzy zadedykowali  wyjątkowy występ swojej wychowawczyni Pani Prof. Agnieszce Siechowskiej. Po smacznym posiłku i kilku godzinach dobrej zabawy, abiturienci mieli okazję obejrzeć kabaret studniówkowy, który wyreżyserowany został przez uczniów klasy 4CHannę Wawrzyniak i Cypriana Węgrzynowicza, i w którego przygotowanie niezwykle wiele ciężkiej pracy, serca i kreatywnych pomysłów włożyła grupa niemal czterdziestu niespotykanie zaangażowanych, zdolnych aktorów ze wszystkich czterech klas maturalnych. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie i niewątpliwie powrócili do domów w godzinach porannych z uśmiechami na ustach i wspomnieniami, które pozostaną z nimi na długie lata.

W imieniu uczniów wchodzących w skład komitetu studniówkowego pragnę serdecznie podziękować rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w organizację tej niezwykle ważnej dla nas uroczystości. To właśnie dzięki Państwanieustającej pomocy, ciężkiej pracy, pomysłom, cennym radom i wskazówkom, nasza studniówka mogła stać się tak niezapomnianym, wzruszającym wydarzeniem.

Hanna Wawrzyniak klasa 4c

 

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.