„Pomagamy lokalnie i globalnie”-

NewsyMożliwość komentowania „Pomagamy lokalnie i globalnie”- została wyłączona

„Pomagamy lokalnie i globalnie”- Sosnowieckie Hospicjum im. Św. Tomasza oraz FundacjaGoodNetwork stanowiły cel naszych działań podczas dwudniowego charytatywnego kiermaszu świątecznego.

Aby poznać bliżej specyfikę miejsc, zaprosiliśmy 7 grudnia do naszej szkolnej społeczności przedstawicieli ww. organizacji. Dzięki Panu Tomaszowi Kwietniowi – koordynatorowi wolontariatu w hospicjum, mogliśmy obejrzeć filmiki oraz posłuchać prelekcji na temat początków istnienia placówki, jej rozwoju, różnorodności form i sposobów pomagania osobom terminalnie chorym i ich rodzinom. Jubileusz 25–lecia istnienia hospicjum w naszym mieście to dobra okazja do szerzenia świadomości – czym naprawdę jest i jak ważną rolę w naszym społeczeństwie odgrywa opieka hospicyjna i paliatywna oraz wolontariusze, zarówno medyczni, jak i niemedyczni. Hasło ogólnopolskiej kampanii : „Hospicjum to też życie” oraz jubileuszowe: „Otulamycierpienie płaszczem nadziei” najbardziej adekwatnie oddają właściwy charakter tego miejsca.

Drugim prelegentem był prezes Fundacji GoodNetwork, dr Jacek Siatkowski –  pomysłodawca i inicjator, zwolennik wykorzystania Internetu w działalności społecznej oraz charytatywnej. Nasza szkoła współpracuje z Fundacją GoodNetwork Rozmawiasz Pomagasz, a uczniowie mają okazję rozmawiać online z dziewczętami z Ramunde Twaweza Based Organisation w Kenii, dzięki czemu cała nasza społeczność może wesprzeć projekty, nagłośnić ich potrzeby. Jak stwierdził pan Jacek Siatkowski, wsparcie na odległość ma głębszy sens wówczas, kiedy ludzie z różnych krajów widzą się wzajemnie, poznają i tworzą relacje.

Zarówno pan Tomasz z hospicjum, jak i pan Jacek z fundacji GoodNetwork, odwiedzili nasz świąteczny kiermasz, połączonym z koncertem, licytacją i loterią.

Dziękujemy całej Społeczności Szkolnej za zaangażowanie i udział w kiermaszu. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, szkolnym muzykom, organizatorom z klasy 2A, a także pomysłodawczyniom i koordynatorkom projektu.

Wydarzenie koordynowały: pani Anna Matusewicz, Wioletta Garnik i Katarzyna Widera.

 

 

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress