(Prawie) wszystko o Austrii…

NewsyMożliwość komentowania (Prawie) wszystko o Austrii… została wyłączona
Chcesz dowiedzieć się (prawie) wszystkiego o Austrii? Pójdź do klasy 2a! Na wszystkie Twoje pytania odpowiedzą Ci tam Karolina Sroka, Julia Barczyk i Piotr Kwarta. Geografia, najważniejsze wydarzenia historyczne, ciekawostki o tym kraju i jego mieszkańcach, znane postaci z życia politycznego, kulturalnego, sportowego, artystycznego czy muzycznego oraz najatrakcyjniejsze miejsca do odwiedzenia i zabytki tego alpejskiego kraju nie są dla nich żadną tajemnicą. Reprezentowali oni bowiem nasze liceum w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Turbolandskunde – wycieczce po krajach regionu niemieckojęzycznego. W tym roku tematem przewodnim była właśnie Austria.
   W etapie regionalnym wzięło udział kilkadziesiąt drużyn z naszego regionu. Drugi etap konkursu odbył się 21.04. w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach. Jeszcze przed rozpoczęciem konkursu była możliwość rywalizacji z uczniami innych szkół w grach niemieckojęzycznych oraz obejrzenia prezentacji, która pomogła wszystkim uczestnikom przypomnieć sobie najważniejsze fakty i ciekawostki o Austrii.

Pomimo starań nie udało się naszym reprezentantom awansować do 3. etapu. Zajęli jednak i tak bardzo dobre, 3. miejsce, w grupie ze stratą jedynie 2 punktów do zwycięzców. Gratulujemy zatem drużynie z kl. 2a oraz życzymy powodzenia zarówno jej, jak i innym drużynom w następnym konkursie poświęconym krajom niemieckiego obszaru językowego.