Projekt plastyczny „Żywe obrazy w fotografii”

NewsyMożliwość komentowania Projekt plastyczny „Żywe obrazy w fotografii” została wyłączona

„Żywe obrazy w fotografii”
Zapraszam uczniów gimnazjum do udziału w kontynuacji Projektu plastycznego z serii „Moje miejsce w sztuce” pt.: „Żywe obrazy w fotografii”. Projekt można obejrzeć w szkole na I piętrze do 06.02 2017r.

Żeby chciało się chcieć…
Kontakt ze sztuką musi nas rozwijać, inspirować, bawić, czasem irytować i prowokować. Ale niech to będzie prowokacja do dalszego działania, kształtowania umiejętności posługiwania się współczesnymi środkami wypowiedzi artystycznej, twórczego wykorzystania dziedzictwa kulturowego, parafrazowania dawnych form rozrywki. Jesteście w takim okresie rozwoju, który idealnie nadaje się do wymiany doświadczeń plastycznych i estetycznych, poszerzania wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych. Projekt „Żywe obrazy w fotografii” z cyklu „Moje miejsce w sztuce” jest przykładem zainspirowania młodzieży do rozwijania zainteresowań sztuką, historią i obyczajami XVIII – XIX wieku nawiązując do parateatralnej formy rozrywki, jaką były tzw. żywe obrazy (tableaux vivants), poprzez umiejętność twórczego, oryginalnego posługiwania się nietypowymi materiałami w celu stworzenia stroju, elementów fryzury, nowej wizji obrazu. Istotne jest zaszczepienie potrzeby kontaktu ze sztuką i aby po skończeniu szkoły wciąż chciało Wam się chcieć…
O wszystkich szczegółach projektu, terminie, formie realizacji i prezentacji dowiesz się na pierwszym spotkaniu po utworzeniu grupy chętnych uczniów najpóźniej 6 marca 2017r.

kontakt
Marzena M. Dolniak

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii.