PRZEZ PASJĘ DO ZMARTWYCHWSTANIA, CZYLI SPOTKANIE WIELKANOCNE

NewsyMożliwość komentowania PRZEZ PASJĘ DO ZMARTWYCHWSTANIA, CZYLI SPOTKANIE WIELKANOCNE została wyłączona

Dnia 27 marca, dokładnie w Wielką Środę, w naszej szkolnej auli z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbyło się przedstawienie słowno-muzyczne pt. „Przez Pasję do Zmartwychwstania”. Uczestniczyli w nim wszyscy chętni licealiści oraz nauczyciele.

W scenariuszu zostały wykorzystane teksty liryczne poetów polskich, takich, jak: Jan Twardowski, Karol Wojtyła, Julian Tuwim, Artur Oppman oraz Wojciech Bąk, a na scenie zaprezentowali je uczniowie z klas pierwszych: Antosia Giża, Małgosia Czechowska, Emilka Maślanka i Mateusz Chowaniec.

Skłaniające do duchowej refleksji utwory na temat sensu cierpienia i śmierci, w kontekście wydarzeń Triduum Paschalnego, stanowiły ciekawe uzupełnienie informacji dotyczących tradycji religijnej i ludowej Świąt Wielkanocnych, a które przekazali również nasi wykonawcy.

Przepiękne pieśni wielkopostne i pasyjne, takie jak np. „Rozpięty na ramionach” i „Matka, która pod krzyżem stała”, wykonali utalentowani muzyczne uczniowie, którzy na naszej szkolnej i pozaszkolnej scenie występowali już wielokrotnie: Dominika Trzebińska, Maria Niedbała, Emilia Ferdek, Magdalena Góralczyk i Kacper Skulich.

Walory estetyczne występu scenicznego podniosła efektowna i subtelna zarazem świąteczna dekoracja, której pomysłodawczynią była pani prof. Katarzyna Tkaczyk.

Na zakończenie pani prof. Anna Matusewicz podziękowała, w imieniu Dyrekcji, wszystkim wykonawcom oraz złożyła życzenia świąteczne: „Aby czas Wielkanocy był okresem odnowy duchowej, napełniającym serce radością ze zwycięstwa życia nad śmiercią”

Exif_JPEG_420