REWIZYTA U DYREKTORA LERACZYKA- CZYLI I MAT1 NA SPEKTAKLU W TEATRZE ZAGŁĘBIA W SOSNOWCU

NewsyRelacjeMożliwość komentowania REWIZYTA U DYREKTORA LERACZYKA- CZYLI I MAT1 NA SPEKTAKLU W TEATRZE ZAGŁĘBIA W SOSNOWCU została wyłączona

Kiedy gościliśmy w szkole Pana Dyrektora Teatru Zagłębia, powiedzieliśmy sobie: „do zobaczenia”, bo mieliśmy już w kieszeni bilety na niedzielny spektakl .

Mimo iż matematyka to nasz żywioł i jedyna prawdziwa miłość, to jako zdolne „słodkie misie” czasami znajdujemy czas w niedzielny wieczór i, dzięki staraniom naszej wychowawczyni- p. prof. Karbownik, obcujemy z kulturą. Tym razem, 8 listopada, było to przedstawienie ”Sala królestwa”.

Spektakl przedstawiał środowisko ”Świadków Jehowy” i problem odmowy przez nich transfuzji krwi w sytuacji ratowania życia. Opuściliśmy teatr w milczeniu, pogrążeni we własnych myślach.
Wiara czy fanatyzm? Konfrontacja kościoła katolickiego i sekty czy wspólny mianownik? Głupota czy pragnienie pozytywnego myślenia? Czy człowiek w każdej sytuacji ma prawo decydować o sobie? Czy jesteśmy gotowi do uznania odmienności przekonań?

Świetna gra – szczególnie odtwórczyni rodzącej dziewczyny nie wyrażającej zgody na transfuzję, oryginalna muzyka i scenografia dodawały atrakcyjności przedstawieniu.

Nie byliśmy pewni, czy, przez wiele myśli kłębiących się w naszych głowach , uda nam się jeszcze wykonać resztę zadań z matmy, ale „ mówiąc stanowcze <nie> naprawdę mówimy desperackie <tak> ”(cytat ze sztuki).

Wspólny wniosek był następujący: musimy częściej chodzić do teatru!!!!

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress