Samorzad szkolny – WOW

NewsyMożliwość komentowania Samorzad szkolny – WOW została wyłączona

Naszemu Samorządowi Uczniowskiemu przewodzi, wybrana w ogólnoszkolnych wyborach partia WOW, czyli Wiarygodni Odpowiedzialni Wyjątkowi.

Prezydium tworzą: przewodniczący Krzysztof Flak, wiceprzewodnicząca Kalina Zalewska, II wiceprzewodniczący Jakub Nowosiński.

Głównym punktem tegorocznego programu Samorządu Uczniowskiego było wprowadzenie dystrybutorów z wodą na korytarzach. Kiedyś w naszej szkole znajdował się taki dystrybutor i cieszył się bardzo dużą popularnością wśród wszystkich uczniów. Chcielibyśmy, aby na korytarzu zawsze znajdowały się pełne dystrybutory z wodą, która w czasie nauki i wypoczynku jest podstawowym warunkiem dobrego samopoczucia.

Oprócz wprowadzenia dystrybutorów planujemy również zorganizowanie Szkolnych Turniejów Gier Komputerowych. Zajmiemy się organizacją turniejów gier komputerowych takich jak: LoL, CS: GO, FIFA17, Hearthstone. Turnieje odbywać się będą w siedzibie „Checkpointu” w centrum Sosnowca. Na najlepszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Chcemy jak najbardziej promować naszą szkołę w mieście i regionie, zajmiemy się więc realizacją kilku pomysłów. Oto one:

Humans of Staszic– czyli szybki cotygodniowy wywiad z jednym z uczniów naszej szkoły. Chcielibyśmy stworzyć stronę, na której będziecie mogli dowiadywać się ciekawych rzeczy o osobach, które mijacie codziennie na korytarzach.

Snapchat– konto samorządu uczniowskiego naszej szkoły w aplikacji Snapchat, za pomocą którego prowadzilibyśmy krótkie relacje live z wydarzeń bieżących takich jak turnieje sportowe, turnieje gier komputerowych, a także codziennie informowalibyśmy uczniów o szczęśliwym numerku obowiązującym w danym dniu.

Geofiltr– pozostając w tych klimatach, chcielibyśmy stworzyć geofiltr, który będzie ozdabiał zdjęcia uczniów naszej szkoły.

Oprócz inicjatyw wymienionych powyżej Samorząd reprezentowany przez partię WOW ma zamiar wprowadzić:jednodniowe wyjazdy na narty, powrót szczęśliwego numerka, rozszerzenie staszicowskich gadżetów, Staszic Press Photo (konkurs fotograficzny) oraz Dzień Gimnazjum w Radiowęźle.

Nasza partia nie zapomina również o tradycji. Kontynuować więc będziemy inicjatywy naszych poprzedników, takie jak: Koncert Noworoczny, Turnieje Piłkarskie, Staszicowskie Igrzyska Olimpijskie, kiermasze ciast, Freshers’ Week..

Jesteśmy otwarci na wszystkie inne pomysły, które możecie nam zaproponować. Mamy nadzieję, że chętnie będziecie z nami współpracowali i że będzie to udany rok!

Poznaj samorząd Staszica.

Samorząd Szkolny ZSO nr 15 im. St. Staszica w Sosnowcu
Email: sustaszic1@gmail.com

przewodniczący
Krzysztof Flak (kl. 2 MAT1)

wiceprzewodnicząca
Kalina Zalewska (kl. 2BP)

II wiceprzewodniczący
Jakub Nowosiński (kl. 3GB)