SŁOWO OD KLAS TRZECICH „PRZEDMATURALNYCH” PODCZAS UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA EDUKACJI W LICEUM PRZEZ KLASY TRZECIE MATURALNE – 29 KWIETNIA 2022

NewsyMożliwość komentowania SŁOWO OD KLAS TRZECICH „PRZEDMATURALNYCH” PODCZAS UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA EDUKACJI W LICEUM PRZEZ KLASY TRZECIE MATURALNE – 29 KWIETNIA 2022 została wyłączona

Drodzy Maturzyści, a właściwie: Kochane Koleżanki i Kochani Koledzy!

Maj roku 2022 z perspektywy września 2019 roku był dla nas wszystkich odległą datą.
Razem wkraczaliśmy do STASZICA. Wy – absolwenci gimnazjum i my – dzieciaki po podstawówce.

Nikt nie przypuszczał albo przypuszczać nie chciał, że czas upłynie tak szybko! Mieliśmy mieć przyjemność dzielić z Wami szkolne korytarze przez całe 3 lata. Pandemia, niestety, pokrzyżowała plany i może to właśnie dlatego żegnamy Was dziś ze szczególnym sentymentem.

Mimo wszystko zdaje się, że wykorzystaliśmy te kilkanaście miesięcy w realu najlepiej, jak potrafiliśmy. Nawiązaliśmy nić porozumienia i przyjaźni: my – nowy i Wy – starszy STASZIC (ostoja zwyczajów i historii, które echem odbijały się w murach liceum)… Szczególnie absolwenci staszicowskiego gimnazjum byli naszymi pierwszymi przewodnikami i wspólnie podtrzymywaliśmy styl naszej szkoły, niepowtarzalny ancien regime 😉

Mówiąc o tradycjach, nie mamy, oczywiście, wyłącznie na myśli noszenia mundurków, ,,Dnia Świeżaka” czy studniówki. Imprezy osiemnastkowe, sami wiecie, gdzie, peregrynacje po „dtoku”, „gtoku” oraz po „hadesie”, który niewiele miał wspólnego z mitologią helleńską… Sprawiliście, że wakacyjne integracje też zawsze były udane.

Szkoła bez Was nie będzie taka sama. Znajomości, przyjaźnie i relacje powstałe w liceum – mamy nadzieję, że będą trwać..

Kochani!

Przez najbliższe tygodnie będziecie zmagać się z zadaniami egzaminu dojrzałości. Ciężko pracowaliście, więc dni dzielące Was od matury poświęćcie na odpoczynek.

Czego Wam życzymy? Tylko szczęścia. Nie wątpimy, że wiedzę już macie, więc tylko łut szczęścia może się przydać.

Nasze drogi się nie rozchodzą. Wy jedynie kończycie pewien etap i wkraczacie w nowy. Mamy nadzieję, że za rok podążymy Waszym śladem.

Zawsze pamiętajcie, że jesteście odważniejsi, niż sądzicie, silniejsi, niż Wam się wydaje i jeszcze mądrzejsi, niż o sobie myślicie.

Do zobaczenia! Cześć!

29 kwietnia 2022