ŚLUBOWANIE UCZENNIC I UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

NewsyMożliwość komentowania ŚLUBOWANIE UCZENNIC I UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH została wyłączona

16. września 2022 roku będzie jedną z ważniejszych dat w życiu tegorocznych pierwszoklasistów.
W samo południe rozpoczęła się bowiem uroczystość, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Prowadzący – Cyprian Cichoń i Michał Pardela – powitali dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, uczniów i uczennice klas II, III i IV, ale przede wszystkim bohaterów dnia – uczniów i uczennice klas:

– 1a i ich wychowawczynię prof. Sławomirę Dziewięcką
– 1b i ich wychowawczynię prof. Roksanę Rzycką-Korzec
– 1c i ich wychowawcę prof. Mirosława Boksę
– 1d i ich wychowawczynię prof. Agatę Kaczyńską
– 1e i ich wychowawczynię prof. Dorotę Marynowską

Po wprowadzeniu sztandaru Szkoły uczennice i uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie o następującej treści:

My – uczennice i uczniowie klas pierwszych wstępujący w progi IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu, zgromadzeni pod Sztandarem Szkoły i pomni słów testamentu jej Patrona, że „głównym przeznaczeniem człowieka tej Ziemi jest, aby dobrze czynić ludziom”, uroczyście ślubujemy:

– wierność ideałom humanizmu,
– stawianie dobra narodu ponad własne,
– służenie sercem i umysłem Ojczyźnie,
– pracowitość, wytrwałość i zdyscyplinowanie we wspólnym dziele społeczności szkolnej,
– troskę o dobre imię szkoły i jej świetlaną tradycję,
a następnie otrzymali legitymacje szkolne z rąk wychowawców.

W dalszej części uroczystości dyrektor Szkoły Grzegorz Walotek oraz, w imieniu wychowawców klas pierwszych, prof. Mirosław Boksa powitali najmłodszy rocznik Staszicaków. Do życzeń pedagogów dołączył także Samorząd Uczniowski. Zaś za wszystkie ciepłe słowa w imieniu pierwszoklasistek i pierwszoklasistów podziękowały Amelia Lund i Zofia Kiciak z klasy 1e. Podziękowaniom towarzyszyły zapewnienia o chęci rozwijania swoich pasji, zdobywania nowych umiejętności i wiadomości, godnym reprezentowaniu szkoły, ale przede wszystkim radości z przynależności do wielkiej rodziny Staszicaków i możliwości współtworzenia wyjątkowej atmosfery panującej w Szkole. Co ciekawe – tematem przewodnim wszystkich wystąpień była wspinaczka nieoznakowaną, krętą i niestety nieoświetloną drogą, która będzie wymagać wielu poświęceń. Jednak uczennice i uczniowie klas pierwszych mogą być pewni, że podczas swojej wyprawy spotkają osoby, które podadzą pomocną dłoń, wskażą właściwy kierunek i oświetlą najciemniejsze fragmenty ścieżki.

W krótkiej części artystycznej wystąpili przedstawiciele klas trzecich – Oliwia Dudzińska i Antoni Zimnal. Wykonane przez nich piosenki zachwyciły widownię.

Na zakończenie pragniemy przytoczyć fragment wystąpienia pierwszoklasistów: „Sukces polega na tym, że zdobywa się to, co się chciało, a szczęście, że podoba się to, co się ma. Życzymy zatem wszystkim: nauczycielkom i nauczycielom, starszym koleżankom i kolegom oraz nieco zestresowanym pierwszoklasistkom i pierwszoklasistom – osiągajcie sukcesy i bądźcie szczęśliwi. I koniecznie zapamiętajcie jeszcze jedną maksymę, która dotarła do naszych uszu na szkolnym korytarzu. Ale my pozwoliliśmy sobie ją nieco zmodyfikować. „Zaczął się Staszic – zaczęło się życie!”

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.