SPOTKANIE WIELKANOCNE

NewsyMożliwość komentowania SPOTKANIE WIELKANOCNE została wyłączona

W tym roku szkolne Spotkanie Wielkanocne odbyło się w Wielką Środę, 13 kwietnia, w trybie stacjonarnym.

Po raz pierwszy od czasu pandemii zgromadziliśmy się w małej hali, by w atmosferze zadumy i refleksji upamiętnić najważniejsze wydarzenia zbawcze w historii chrześcijaństwa: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Widowisko słowno-muzyczne z elementami dramy, przygotowane przez naszych utalentowanych uczniów, stanowiło podsumowanie rekolekcyjnego „projektu” związanego z odkrywaniem prawdy o Bogu, który kocha i walczy, który z powodu miłości do człowieka oddaje życie na krzyżu za każdego grzesznika. Zarówno instalacja na szkolnym korytarzu – symboliczne przedstawienie sensu trzech najważniejszych dni w roku liturgicznym – Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty, Wigilii Paschalnej i Niedzieli Zmartwychwstania, jak i przedstawienie w małej hali, z udziałem ponad 250 osób, miały na celu zaproszenie do osobistej odpowiedzi na pytania o sens życia, wiary, miłości…

Główną myśl przedstawienia najbardziej odzwierciedlają słowa papieża Franciszka: „Miłość Boga nie zna granic, nigdy nie będziemy pozbawieni Jego miłości, pomimo wszelkiego grzechu jaki mogliśmy popełnić.”

Autorką tekstów i komentarzy do fragmentów biblijnych widowiska pt. ”On walczy o Ciebie” była Weronika Pluskota z kl. Ib – współreżyserka występu artystycznego, zaś Dominika Trzebińska z kl. Ia wraz z Oliwią Dudzińską, Stasiem Kukierem z kl. IIc oraz Nikolą Słabosz z kl. III c zaaranżowali i wykonali wzruszające pieśni pasyjne, które stanowiły prawdziwą duchową ucztę.

Punktem kulminacyjnym przedstawienia była drama do utworu „Everything” grupy Lifehouse w niesamowicie sugestywnym i profesjonalnym wykonaniu naszych uczniów: Dominiki, Stanisława, Mateusza Olasa, Mateusza Radeja, Emilki Kuźmy, Piotra Kowalczyka, Oli Osuch.

Odwaga wiary dojrzałej, odwaga bycia sobą, ogromny talent artystyczny… to tylko niektóre z zalet młodych staszicaków, których występ naprawdę poruszył wszystkich zgromadzonych na widowni, zarówno uczniów, nauczycieli, jak i Dyrekcję. Obecny na spotkaniu Pan Dyrektor podziękował aktorom, koordynatorkom projektu oraz złożył życzenia Wielkanocne.

Niech słowa: „Pan Zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!”, będą obecne nie tylko na naszych ustach, ale i w sercach…

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.