SPOTKANIE WIGILIJNE I PODZIĘKOWANIA DLA WOLONTARIUSZY

NewsyMożliwość komentowania SPOTKANIE WIGILIJNE I PODZIĘKOWANIA DLA WOLONTARIUSZY została wyłączona

„Otwórz swoje serce”( łac. Aperi cor tuum)

To motto tegorocznego Spotkania Wigilijnego, ale także przesłanie skierowane do wszystkich zgromadzonych w dniu 21.12.2018 r. na szkolnej uroczystości.

Zwątpienie w Boga „Człowieka współczesnego”, w którego wcielił się Karol Sowa, polemika z podstawowymi wartościami – Wiarą (Milena Surma), Nadzieją (Monika Kryczek) i Miłością (Michalina Krawczyk), to jeden z głównych motywów przedstawienia. I chociaż to Józef z brzemienną Maryją (Piotr Ziobro i Ola Krupka) poszukiwali schronienia, większe zagubienie i lęk towarzyszył tym, którzy odmówili im swojej gościny.
Wzruszająca kolęda „Nie było miejsca dla Ciebie…”w wykonaniu Alicji Paduli oraz przepiękny taniec bożonarodzeniowy czterech naszych uczennic (Kamili Burdy, Martyny Kuci, Asi Gawlik, Mai Jakoniuk) niejednego skłoniły do refleksji w ten szczególny czas…

„A gdy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Urodziła swego pierworodnego Syna…” – usłyszeliśmy z ust Emilki Ly, która podczas przedstawienia była Lektorem.
A nasza utalentowana wokalnie Emilka Głowa wyśpiewała tę prawdę w kolędzie pt. ”Maleńka Miłość”:

”Porzućmy zło, przestańmy złem się bawić
I czystą łzą spróbujmy serce zbawić.
Już nadszedł czas, już dziecię się zrodziło.
A razem z Nim, maleńka przyszła Miłość.”…

„Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką, a tym, którzy przebywali w mrocznej krainie śmierci, zajaśniało światło”(Iz 9,5)
I nie byłoby tego „światła” bożonarodzeniowych refleksji, gdyby nie wspaniałe występy naszych młodych artystów: skrzypaczek – Zuzanny Haberki i Kamili Burdy, solistek – Emilki i Oli, które razem wykonały słynny utwór „All I want for Christmas”.
Alicja Padula i Tymoteusz Masarczyk uprzyjemnili wspólnie spędzone chwile utworem „It’s beginning to look a lot like Christmas”.

Wyjątkowo miłym akcentem muzycznym okazała się Wigilijna Pastorałka, wspólnie zagrana i zaśpiewana przez uczniów z klasy I a, z panią Katarzyną Widerą na czele.

I jak pięknie wyrecytował Narrator (Kacper Bronikowski):

„Przy wigilijnym stole
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
w miłości jest poczęty (…)

Sercem go przyjąć gorącym,
Na ścieżaj otworzyć wrota –
Oto, co czynić wam każe
Miłość, największa cnota”

W drugiej części naszego Świątecznego Spotkania uczciliśmy minutą ciszy pamięć 12 polskich górników, którzy zginęli w kopalni w Czechach. Następnie Pan Dyrektor Grzegorz Walotek złożył świąteczne życzenia, podkreślając, że nie dla wszystkich jest to czas spokoju i radości. Ale na pewno czas ten sprzyja większemu otwarciu się na innych, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących. Dlatego podczas naszego spotkania rozdane zostały dyplomy z podziękowaniami dla najbardziej zaangażowanych uczniów – wolontariuszy. Pan Dyrektor wraz z koordynatorkami szkolnego wolontariatu, panią Anną Matusewicz i panią Wiolettą Garnik, wręczyli je tym, którzy w bezinteresowny sposób działają od co najmniej 2 lat w wielu obszarach, sekcjach (m.in. na rzecz hospicjum, Caritas, domu dziecka, WOŚP, osób niepełnosprawnych).

Szkolny Klub Wolontariatu w naszej Szkole liczy ponad 70 osób, podczas świątecznej uroczystości wyróżnienia otrzymało aż 30 osób z Liceum: Wiktoria Szymczak, Katarzyna Stępień, Sara Łudzeń, Maja Szenkowska, Maja Skoczylas,Wiktoria Kubicka, Ewa Siemieniec, Karolina Adamus, Ola Hetmańczyk, Kasia Jurasz, Wiktoria Kukla, Kamila Burda, Zuzia Haberka, Oliwia Mróz, Ola Lesiak, Vanessa Goj, Paulina Adamczyk, Martyna Kucia, Michał Stefanik, Szymon Koster, Piotr Koźmiński, Dawid Wiśniewski, Agnieszka Bajer, Emilia Głowa, Alicja Sadowska,
Alicja Siemieniec, Igor Oczkiewicz-Jałowiecki, Alicja Bielińska, Jakub Szafranek, Aleksander Walczak..

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży,
jeśli się ją dzieli” –
napisał Albert Schweitzer

Dzielmy się miłością, radością i talentami z innymi, tak jak to pokazali uczniowie:)

Na końcu naszego Wigilijnego Spotkania życzenia świąteczne złożyli Zuzanna Karcz i Jakub Bąchor, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Radosnych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2019 Roku!!!

Anna Matusewicz

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.