NewsyMożliwość komentowania SPOTKANIE Z MISTRZEM.RZECZNIK PRASOWY SOSNOWIECKIEGO URZĘDU MIEJSKIEGO W „STASZICU” ?? (+ENG. VERSION) została wyłączona

We wtorek, 28 lutego br., odbyło się w naszym Liceum kolejne Spotkanie z Mistrzem. Tym razem gościł w murach „Staszica” rzecznik prasowy sosnowieckiego Urzędu Miasta – Pan Rafał Łysy, który jest jednym z najlepszych i najdłużej pełniących swą funkcję rzeczników urzędów miejskich w woj. śląskim. W spotkaniu poświęconym specyfice pracy rzecznika prasowego uczestniczyli uczniowie klasy I i II humanistycznej, którzy w programie nauczania mają podstawy medioznawstwa i komunikacji społecznej. Rozmowę z Mistrzem znakomicie prowadzili nasi maturzyści z klasy humanistycznej – Natalia Piasecka i Grzegorz Karpiński, a pytania rzecznikowi zadawali również pierwszo- i drugoklasiści. Pan Rafał Łysy opowiedział uczniom m.in. o swojej edukacji uniwersyteckiej i drodze zawodowej prowadzącej do stanowiska rzecznika prasowego, charakterze swej pracy, strategiach reagowania rzecznika na sytuacje kryzysowe w mieście oraz o sposobach komunikowania się z mediami i mieszkańcami Sosnowca. Zapytał też młodzież, z jakich źródeł najczęściej czerpią wiedzę o życiu miasta i regionu. Spotkanie upłynęło w bardzo przyjemniej atmosferze i zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

On February 28th, our school had a special guest. Mr Rafał Łysy – the press secretary of the Municipal Office in Sosnowiec explained to students the specifics of his profession. Our visitor told us about his university education which led him to this position and the importance of communication. Listeners got to know what it takes to become a press spokesman and what kind of strategics are used during a crisis situation. The whole meeting was very pleasant and definitely valuable for our students.