„Spotkanie ze sztuką i językiem francuskim w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki”

NewsyMożliwość komentowania „Spotkanie ze sztuką i językiem francuskim w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki” została wyłączona

Dnia 17 listopada, my uczniowie klasy 2GB razem z wychowawcą panem profesorem Jackiem Augustynem poszliśmy na Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Tam dołączyliśmy do uczniów innych szkół, aby wziąć udział w Festiwalu Nauki. Zaczęliśmy od wysłuchania wykładu pani dr Marty Oracz, która pokazała nam świat malarstwa – od klasycznego przez impresjonistyczny, kończąc na współczesnym. Następnie w świat sztuki modernistycznej wprowadził nas gość specjalny – pan Aleksander Żywiecki, który jest artystą neorealistycznym.

Potem już poczuliśmy się jak u siebie w domu, ponieważ kolejnym wykładowcą był pan dr Sébastien Bauvet, który prowadził zajęcia po francusku. Pierwszy wykład dotyczył połączenia polityki i sztuki oraz sztuki karykatury.

Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się w świat muzyki francuskiej (mieliśmy także okazję posłuchać kilku utworów). Następnie dowiedzieliśmy się o storytellingu – sztuce opowiadania, która jest kluczem do dobrej promocji.

Zakończeniem festiwalu były warsztaty językowe z panią dr hab. Magdaleną Zdrada-Cok, na których pani doktor przedstawiła nam książkę, która wygrała tegoroczną nagrodę Prix Goncourt.

Karolina Ćwieląg, 2GB