Staszic dla Kenii – podsumowanie akcji

NewsyMożliwość komentowania Staszic dla Kenii – podsumowanie akcji została wyłączona

Zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia

Po pierwsze – Spotkania online

Włączając się w działania fundacji GoodNetwork https://www.goodnetwork.pl/, w ramach godzin wychowawczych oraz lekcji języka angielskiego, klasy 1C1, 1E, 2A, 2B, 2C, 2D, 3C2 oraz 4B2 uczestniczyły w przyjacielskich lekcje online, czyli w tzw. Telemostach Staszic-Ramunde.

Ramunde Twaweza Community Based Organisation to organizacja społeczna w regionie Ugenya Sub-county, Siaya County w Kenii. Powstała, aby otoczyć wsparciem i opieką dzieci, młodzież, kobiety oraz osoby starsze – z terenów wiejskich – i umożliwić im udział w projektach rozwojowych.

Nasze spotkania online wypełnione były (po obu stronach zdalnych łączy – i w Polsce i w Kenii) – radością wynikającą z możliwości bycia razem, tu i teraz. Rozmawialiśmy o sobie, naszych zainteresowaniach, śpiewaliśmy (niektórzy nawet tańczyli!), uczyliśmy się nawzajem podstaw języka suahili i języka polskiego.

Po drugie – Mikołajkowy kiermasz

Mikołajkowy Kiermasz Charytatywny był wspólnym (bardzo udanym!) dziełem całej Społeczności Szkolnej. Fanty na kiermasz – rękodzieło, książki i słodkości – zostały ofiarowane  przez wszystkie klasy oraz wielu nauczycieli.

Dwudniowa akcja uświetniona została występami Szkolnego Zepołu Instrumentalno-Wokalnego w składzie: Paulina Barańska – wokal, Nikola Słabosz –wokal, Maria Haberka – skrzypce, Emilka Zębala – piano, Krzysztof Białczyk – Saksofon, Piotr Fochtman – piano, Marek Jędryszczak – gitara, Jakub Nurczyński – piano, Patryk Tórz – gitara.

Naszych artystów wspierali technicy ze Szkolnego Radiowęzła.

Nad przebiegiem kiermaszu czuwała klasa 2A, wolontariuszy z innych klas, Szkolny Klub Wolontariatu z opiekunami, oraz Samorząd Uczniowski.

Wszystkim zaangażowanym, którzy wsparli akcję sercem, groszem i talentem – OGROMNIE DZIĘKUJEMY!

Środki finansowe zebrane podczas Mikołajkowego Kiermaszu Charytatywnego przekazane zostały na rzecz Ramunde Twaweza Community Organisation w Kenii oraz Hospicjum Św.Tomasza w Sosnowcu.

Wolontariusz z Kenii, pan Charles Ouma napisał:

Here we believe that educating a girl is educating the whole society. By investing in Ramunde girls in terms of education and skills empowerment I am confident of a better society in the near future. Thanks for assisting us in building a foundation of humanity in Ramunde.

Po trzecie – Oficjalne podziękowanie

Za zaangażowanie, pomoc, ofiarne serca i wsparcie – płyną do nas wyrazy wdzięczności prosto z Ramunde Twaweza Community w Kenii oraz z siedziby Fundacji GoodNetwork: