„Staszic” kontra „Mickiewicz” – sukces naszych uczniów w debatach oksfordzkich

NewsyMożliwość komentowania „Staszic” kontra „Mickiewicz” – sukces naszych uczniów w debatach oksfordzkich została wyłączona

27 lutego w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyły się eliminacje III Turnieju Debat Oksfordzkich. Nasza drużyna w składzie: Jowita Jasińska, Jakub Bąchor, Szymon Rajca i Krzysztof Szuliński po raz kolejny awansowała do rozgrywek finałowych. W decydującej o awansie debacie w niesłychanie wyrównanej walce nasi uczniowie pokonali zespół z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewiczem w Katowicach. W finałach, które odbędą się już 13 marca, oprócz Staszicaków wezmą udział drużyny z: I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie, II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej oraz IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu. Dwa dni wcześniej nasza drużyna będzie brała udział w eliminacjach VI Mistrzostw Polski Debat Szkolnych w Poznaniu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.