„Staszic” w darze dla Hospicjum ?? (+ENG. VERSION)

NewsyMożliwość komentowania „Staszic” w darze dla Hospicjum ?? (+ENG. VERSION) została wyłączona

„Staszic” w darze dla Hospicjum

Zgodnie z zapowiedziami, 21 lutego czyli w ostatki, sosnowiecka „Muza” pękała w szwach, bowiem po raz kolejny uczniowie i absolwenci „Staszica” zagrali na rzecz Hospicjum im. św. Tomasza. Koncertowi towarzyszyła aukcja obrazów staszicowskich młodych twórców.

                          Zachwytom nie było końca. Koncert to pełen profesjonalizm, w którym humor i błyskotliwy dowcip przeplatał się ze wzruszeniem i refleksją. Ale i obrazy  dowodziły wspaniałej malarskiej wyobraźni i dojrzałej techniki twórców. Komplementy, które sypały się zewsząd nie były czczą kurtuazją. Ponad 500 osób obecnych na impreziebyło naprawdę było pod dużym wrażeniem.

 To wspaniałe, że grupa prawie 100 młodych ludzi (licząc łącznie muzyków i malarzy) postanowiła swój czas i talent ofiarować w tak szlachetnej sprawie.

A teraz najważniejsze – 13 000 zł to kwota którą udało się zebrać w czasie koncertu i w całości przekazać dla Hospicjum. Najwyżej wylicytowany obraz sprzedano za 2500 zł. Profesjonalne aukcje nie powstydziłyby się takiego wyniku.

Na scenie kolejno pojawili się śpiewający wykonawcy:

Antoni Zimnal, Dominika Trzebińska, Patrycja Sinicka, Nikola Słabosz, Sawa Bańka, Wiktoria Konecka, Jakub Szkutnik, Wiktoria Warecka, Emilia Ferdek, Wiktor Kyrcz.

Tancerze:

 Paulina Barańska, Zuzanna i Filip Jakubczyk, Michał Muller i Wiktoria Wychowałek, Martyna Kucia,  Wojtek Dubiel, Patryk Tórz, Kuba Madej, prof. Romuald Hassa, Grzegorz Karpiński, Ola Prussak, Iga Zielińska, Szymon Kołtun, Maja Kotuła,  Marysia Surmacz, Natalka Piasecka, Mikołaj  Stasiowski, Marek Jędryszczak Julia Lund, Amelia Lund, Emilia Stolarczyk, Nicol Mirza, Maja Kantor.

Instrumentaliści:

 Antoni Zimnal, Jakub Nurczyński, Iga Miklasińska, Adam Kleszcz, Marek Jędryszczak, Krzysztof Białczyk, Patryk Tórz, Kuba Madej, Wiktoria Konecka, Maria Haberka.

Brawurowa, zjawiskowa i niepowtarzalna para prowadząca koncert z wdziękiem i humorem to: Zuzanna Kołodziej i Jan Gidmański

Scenariusz i reżyseria prof.. Sławomira Dziewięcka i Monika Karlik

Organizacja widowni: prof. Agata Kaczyńska

Organizacja aukcji obrazów: prof. Katarzyna Widera

Choreografia: Martyna Kucia (absolwentka 2020)

Konsultacje muzyczne: Antoni Zimnal

Dźwięk: Łukasz Całka

Współpraca organizacyjna, inwencja twórcza, profesjonalizm i poświęcenie: cały zespół wykonawców.

Drugą częścią imprezy była część malarska.

 Na przełomie stycznia i lutego uzdolnieni plastycznie uczniowie namalowali 41 obrazów, które wystawione były na szkolnych korytarzach przez miesiąc. Uczniowie w tym czasie byli świadkami rozrastającej się wystawy, poznawali talenty swoich kolegów, o które by ich nigdy nie podejrzewali. Szkoła żyła zbliżającą się aukcją.

 Na dzień przed galą Samorząd Uczniowski przeprowadził internetowe głosowanie, w trakcie którego wybrano 6 obrazów, które wystawiono 21 lutego na licytacji. Najdroższy sprzedano za 2, 5 tys zł, kolejny za 1700 zł, następne cztery za ceny zbliżone do 1 tys. zł. A sama licytacja? Było jak na filmie – emocje sięgały zenitu, łzy radości ze zwycięstwa przeplatały się ze łzami rozczarowania po przegraniu finansowej potyczki.

 Duża w tym zasługa prowadzących licytację: przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Jana Bały i jego zastępczyni Nadii Stachowicz.

Powtórzmy:

cały dochód z VIII Staszicowskiego Koncertu Charytatywnego na rzecz sosnowieckiego Hospicjum to 13 000 zł.

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

 

In our school, there is a tradition of organising charity concerts at the beginning of the new year that aim to raise money for the local hospice centre.
However, this year’s concert surely exceeded everyone’s expectations – we have raised an unprecedented sum of 13 000 zlotys!

On the 21st of February there was a performance in which the students showed their remarkable talents of singing and dancing.

Alongside participating in the concert, visitors could buy artwork made by our students – there were over 40 paintings.

It was a truly unforgettable evening – not only did we spend a joyful time singing and dancing together,  we could do some good and raise money for those who need it.